Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  Nakup avta spremenjeni pogoji
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Wishuponastar
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Maj, 2015 10:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Maj 2015 10:24

S partnerjem nakupujeva avto. Prodajalec je sam omejil vsoto pologa, na katero smo pristali. Aro smo že dali. Potem jo je ob drugem izračunu dvignil, kar nam sedaj ne odgovarja. Še vedno čakam na njegov odgovor ker je vmes prišel vikend. Zanima me ali je dolžan vrniti dvojno aro v kolikor je on sam zafrknil in se ne da pod temi pogoji, ki jih je v prvem mailu napisal? Naj dodam še to, da je podpisana vloga za financiranje bila poslana po mailu vendar skenirana in v ne originalu - res s spremenjeno vsoto ( dvignjeno višino pologa ), zato ker je vse bilo hitro delano, ker je zatrjeval, da mu nisva prinesla tega dokumenta, ko sva bila pri njemu dostavit dokumente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wishuponastar
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Maj, 2015 18:36  Odgovori s citatom

Ker vidim, da nihče ničesar ne odgovarja, bom poskušala lepše razložit:
Kupujem avto. Ujela sem prodajalca na laži ( imam celo na mailu napisano in razvidno ). Hotela sem dat velik polog, a je on omejil maksimalno višino pologa. Ko sem potem dala aro, je on naredil novo kalkulacijo in je sedaj polog višji. Sedaj vztrajam, da nam da svojo prvo kalkulacijo nazaj, ker sem spremenila svoje plane glede na informacijo, ki mi jo je dal ( in zaradi tega ker sovražim laži, ki me ropajo možnosti ). Vendar čutim, da bo on morda imel težave, da spremeni pogoje nazaj in želim nekakšno zadovoljitev, pogajala bi se za neko dodatno opremo gratis - v kolikor se pokaže resnično, da ne more z lahkoto spreminjat pogojev.
Nisem popolnoma brez napak ker sem poslala podpisan skeniran dokument z novo vsoto ( višji polog ), on še nima originala - lahko pa da je poslal banki, trdeč, da ima original.
Zanima me ali imam kakšne pravice ter kakšne. Zanima me tudi ali v tem primeru mora on meni vrnit aro če se ne moreva zmenit in ali mi mora vrnit dvojno aro ( tudi če gre preko sodišča ). Vnaprej se zahvaljujem za vaš odgovor.
Nazaj na vrh
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Maj, 2015 21:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Če ste se dogovorili glede končne cene za nakup je mogoče šteti, da je pogodba sklenjena. Ara ali polog ali karkoli že niso bistvene sestavine pogodbe, o njih se lahko pogaja. Sicer ne razumem prav dobro, ampak razumeti je, da se strinjate o vsem.

Wishuponastar
PrispevekObjavljeno: Ned 24 Maj, 2015 22:01  Odgovori s citatom

Pogodba ni še podpisana. On je rekel, da naj po vplačilu pologa ( ni še storjeno ), lahko pridem s tistim dokumentom : Vloga za odobritev financiranja ( ki je podpisana skenirana poslana, vendar pri nas in je on nima, razen skenirane ).
Jaz se ne strinjam z njegovimi novimi pogoji, ker se mi ne zdi prav, da mi ni dal resničnih informacij, vendar glede na njegove prve informacije o višini pologa, na katere sem pristala, sem tudi ostali svoj denar namenila drugi stvari.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu