Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  pretepen
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nena12
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Sep, 2015 10:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

V lokalu smo praznovali. Ob odhodu domov nas je napadla ena skupina, kljub nesodelovanju v pretepu (čakal na prevoz) sem dobil brco v obraz ter obležal nezavesten.
Nekdo me je odvlekel v lokal, prišla je policija, jaz v bolnico...skratka. zapisnik policije podaja mojo nevpletenost, sem samo oškodovanec, vendar

zavarovalnica mi noče izplačati zavarovalnine za poškodbe, ker sem bil alkoholiziran. Kako dokazati, da moja alkoholiziranost nima s tem napadom nič, kar tudi policijski zapisnik dokazuje ter ga imajo na zavarovalnici? Istočasno teče tudi sodni postopšek proti napadalcem, kjer sem tudi samo oškodovanec, saj nisem nikomur nič rekel niti naredil. Bil sem samo na nepravem kraju ob nepravem času.
Ker so bile težje poškodbe, operacija, polomljeni sprednji zobje, zamaknjena čeljust....naj zdaj krijem vse sam (proteza)? Zakaj potem nezgodno zavarovanje - plus da nisem sam kriv?? Lahko zavarovalnica res zavrne odškodnino ??? Tako sem na dnu - zaradi enega rojstnega dne, mogoče res kakšne pijače viška (ampak nisem vozil ali iskal težave) naj zdaj .......to menda ni normalno!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Barney
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Sep, 2015 11:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2014 16:58

žal imajo zavarovalnice v svojih SPP napisano tako, da če je alkohol vmes, tudi če nisi nič kriv in si ob nepravem trenutku na nepravem mestu, ti niso dolžne nič izplačati.

tudi npr. če si "pijan" in si v taksiju na zadnjih sedežih, privezan,.... in pride do nesreče, kjer si poškodovan, zavarovalnica (po njihovih SPP) ni dolžna izplačati odškodnine.
Nazaj na vrh
nena12
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Sep, 2015 11:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Barney je napisal/a:
žal imajo zavarovalnice v svojih SPP napisano tako, da če je alkohol vmes, tudi če nisi nič kriv in si ob nepravem trenutku na nepravem mestu, ti niso dolžne nič izplačati.

tudi npr. če si "pijan" in si v taksiju na zadnjih sedežih, privezan,.... in pride do nesreče, kjer si poškodovan, zavarovalnica (po njihovih SPP) ni dolžna izplačati odškodnine.

Žal, ampak tukaj pa bo sedaj tožba, kajti ...saj nima smisla potem plačevati zavarovanj. Spijem eno pivo, imam alkohol in....Ne, pa saj niso normalni. Ah, pametni so, mi ki plačujemo smo neumni! Definitivno sedaj prekinem oz ne podaljšam več!
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Sep, 2015 13:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

ravno zaradi tega sem tudi sam preknil marsikaj. boš moral direktno tožit kdor te je poškodoval.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 18 Sep, 2015 14:03  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Ni treba ravno direktno tožit.
Če teče kazenski postopek, moraš biti vabljen kot oškodovanec. Tam lahko priglasiš premoženjskopravni zahtevek. Res pa je, da takoj ko gre za malo bolj komplicirano zdravstveno zadevo (zmanjšanje življenjskih aktivnosti zaradi razbite čeljusti, skaženost,...), te kazensko sodišče hitro napoti na civilno pravdo.
Ampak probat ni greh, pa za priglasitev niti ne rabiš odvetnika. Za tožbo na civilnem teoretično tudi ne, ampak bi ti pa zelo koristil.
Nazaj na vrh
devetka
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Mar, 2016 8:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2012 12:28

Zavarovalnice niso nič krive. Kriv zastopnik, ki ni razložil omejitev zavarovanja, kot ga k temu veže zakonodaja.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu