Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvršba zaradi nezmožnosti vračila štipendije
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nsa
PrispevekObjavljeno: Pon 14 Sep, 2015 18:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Sep 2015 18:33

Pozdravljeni,

S centrom za socialno delo sem se dogovoril, da bom enoletno štipendijo katero sem prejemal leta 2011 medtem ko sem obiskoval fakulteto za pomorstvo v celoti vrnil (gre za znesek 1799,73€) najkasneje do 30.9.2015. Vendar nebom uspel zbrati take količine denarja, da bi ga nakazal na račun od ministrstva za delo, družino in socialne zadeve do konca teka meseca. Če do konca meseca denarja ne nakažem sledi izvršba.

Uspešno sem zaključil 1. ter 2. letnik fakultete za management in trenutno grem v 3. letnik pa so mi vseeno že dvakrat zavrnili odpis vračila štipendije.

Glede na to da sem redni študent, nezaposlen, brez prihodkov, živim pri starših, me zanima kako izgleda izvršba katera bo sledila, če omenjenega dolga ne vrnem. Vse kar imam je osebno vozilo znamke renault vredno 600€. Katero itak nameravam prepisati na starše. Ali izvršitelji lahko zarubijo tudi stvari in predmete kateri so od mojih staršev in stvari katere so v moji sobi (računalnik, omara, ipd.) ali je vse kar lahko naredijo, da mi zarubijo avto ter se mi usedejo na račun.?

Zanima me tudi kako potega izvršba? Se izvršitelji najavijo ali me obiščejo nenapovedano?

Obstaja mogoče še kaka druga pot, da bi se izognil vračilu dolga razen tega, da najavim osebni stečaj?

Prosil bi za temeljit odgovor. Hvala.

Lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
izvrsitelj
PrispevekObjavljeno: Sre 16 Sep, 2015 23:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2012 19:10
Kraj: Ljubljana

rubimo kar ima dolžnik v lasti ali v posesti, na naslovu dolžnika, ali kjerkoli drugje, dolžnika se pa ne sme obvestiti o času rubeža!!!

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu