Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Preprecitev iznosa neplacanega blaga
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Zdravko44
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Dec, 2015 1:28  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Dec 2015 1:09

Pozdravljeni!
Teden dni nazaj, je mojemu sinu v Mercatorju piskala antena (alarm). Varnostnika ni bilo prisotnega, zato je prosil prodajalko, ce lahko poklice varnostnika, da bi ugotovila vzrok piskanja. Ugotovljeno je bilo, da je piskal plasc. Na pobudo sina, sta sla z varnostnikom v sobo za pregled, kjer ni bilo najdenega vzroka za piskanje. Nato pri izstopu plasc ni vec piskal. Za njima je pritekla prodajalka in dejala, da je ena prodajalka videla sina, da je odvrgel neko blago. Sin je vse skupaj zanikal. Varnostnica je vzela njegove podatke, nato pa ga je izpustila. Sin dela v enaki stroki (prevoznik gotovine) in so ga danes poklicali na disciplinsko. Rekli so mu, da se na posnetku vidi, da je nekaj dal v zep (sin trdi, da je bila denarnica) in da je izgubil zaupanje sefa, zato ne sme vec delati na prevozu (ker naj si se zacele govorice, da je nekaj ukradel). Sin se vedno trdi, da je nedolzen (jaz si tega ne upam trditi). Sedaj me nekaj zanima: ali imajo oni pravico njega obtozevati, da je nekaj poiskusil ukrasti, ce razen besede prodajalke nimajo drugega dokaza (pri njem niso nasli blaga, pa ne zdi se mi smiselno, ce je on zahteval da poklicejo varnostnika, ko pa bi lahko normalno odsel)? Ali ne bi moral varnostnik obvestiti policijo, ce je slo za sum storitve kaznivega dejanja? Na firmi so mu rekli, da zadeva ne bo sla na sodisce. Ali bi zadeva sploh lahko sla na sodisce, glede na to, da o postopku ni bila obvescena policija? Sin razmislja, da bi sel do advokata, da bi tozil delodajalca, ker je oblatil njegovo ime brez konkretnih dokazov. Hvala za Vas cas in odgovre.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Sob 02 Jan, 2016 1:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Nekaj dejstev v zgodbi manjka:
- piskal je plašč. Te plašče prodajajo v tej trgovini?
- prodajalka je videla, da je nekaj odvrgel. Se je to odvrženo blago našlo? Če ne, zakaj ne? Kaj naj bi to bilo?
- v službi so ga poklicali na disciplinsko. Kako so v njegovem podjetju to izvedeli? Je navedel ta podatek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu