Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Odpravnina
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mamut
PrispevekObjavljeno: Pet 05 Feb, 2016 16:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Feb 2016 15:59

Dobil sem redno odpoved iz poslovnega razloga. Težava je z izplačilom odpravnine in sicer: najprej smo imeli s.p., ki smo ga ukinili in ustanovili d.o.o. ter prevzeli vse delavce vključno z mano na d.o.o.. Na sp sem dobil sklep o odpovedi zaradi prenehanja opravljanja dejavnosti sp. NAto smo prodali dejavnost kupcu - prevzemniku, ki se je v nekem členu zavezal da bo mene (navedeno je bilo točno z imenom in priimkom) in preostalih 39 zaposlenih prevzel in zaposlil pod enakimi pogoji kot da niso menjali delodajaca. Sedaj - pri izračunu odpravnine pa smo zapeli saj jaz trdim, da mi morajo upoštevati kompletno delovno dobo tudi tisto, ko sem bil zaposlen na s.p.. Izračun delovne dobe potrjen na ZPIZu je bil 20 let 6 mesecev in 11 dni. Že tu je najprej nastala težava, ker so najprej delovno dobo priznali vendar obračunali le 1/4 plače za vsako leto. Opozoril sem jih, da mi pripada 1/3 plače glede na to, da sem presegel 20 let kot je treba po zakonu. No, sedaj pa so se odločili, da mi osporavajo vso delovno dobo pred d.o.o. in moram jaz dokazovati kontinuiteto zaposlitve. Prosim za vaš odgovor ali se mi za izplačilo odpravnine šteje vsa delovna doba pred prodajo dejavnosti ali le tista, ko smo bili na d.o.o. pred prodajo.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu