Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Varnostnik po krivem obtožil kraje v trgovini
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
enadvatridvaena
PrispevekObjavljeno: Tor 23 Feb, 2016 21:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2016 21:11

No, da najprej povem kaj se mi je zgodilo. Sem bil v trgovini z oblačili, kjer sem že med pomerjanjem v kabini zunaj poslušal dva varnostnika kako se pogovarjata o kraji. No, ker mi ni bilo nič všeč, sem pač odšel iz trgovine - ob odhodu ni nič piskalo. Ko sem bil že zunaj me je varnostnik vprašal če lahko stopim z njim nazaj notri da nekaj preverijo. Rekel sem ja, itak saj nisem nič ukradel zakaj pa ne. S seboj sem imel nahbrtnik za katerega sem rekel še na vhodu da mu lahko kar tam pokažem, da nisem nič vzel, ampak je prišel še nek drug varnostnik - mislim da njihov vodja - in rekel da so profesionalci in to počnejo v pisarni. Rekel sem ok, pa gremo tja. Varnostniki so bili do mene najprej zelo korektni in prijazni, ter se zahvaljevali za sodelovanje, ampak se je vse to spremenilo ko sem stopil v njihovo sobico za zaslišanje in so se vrata zaprla. Notri je bil ta vodja varnostnikov in še dva druga varnostnika. Najprej je zahteval da izpraznim ruzak, kar sem storil - ponavljam da kradel nisem - potem pa mi je rekel da mu moram pokazati osebni dokument. Ko sem vprašal zakaj je to potrebno, mi je iz rok iztrgal denarnico in vpil da naj ga gledam v oči ko se pogovarjam z njim in da če še eno takšno rečem bo policistom povedal da nisem sodeloval z njimi. Po šoku, zakaj se tako obnaša do mene sem mu pokazal osebno, nakar mi je ukazal naj se usedem na stol in se lepo obnašam ker mi lahko zagreni življenje. Gospod je vpil name in stal pred mano v grozeči pozi ter me ozmerjal da kaj sem kradel, kdaj sem kradel, za koga kradem in te zadeve. Ko sem začudeno pogledal druga dva varnostnika se je zopet drl da ga moram gledati v oči in naj raje sodelujem, drugače mi lahko kaj naredijo in bodo policiji rekli da sem se zaletel v zid. Takrat me je res ratalo strah, ker smo bili sami v zaprti sobi, v sosednji sobici pa tudi ni bilo nikogar. No ta vodja varnostnikov se je zopet spravil name da naj priznam da sem kradel in kam sem skril stvari. Ko sem spet vse zanikal mi je rekel da če ne priznam mi bodo naštimali za 500€ blaga v ruzak. Tu je pogledal druga dva varnostnika in vprašal ane in oba sta pokimala. No po nekaj minutnem obtoževanju ko mi je šlo že skoraj na jok ker me je bilo res strah mi je varnostnik rekel da naj grem trgovino in vzamem neko zadevo, da bodo napisali da sem ukradel tisto, jaz bom plačal par €, naredili bodo zapisnik in to bo to. Strinjal sem se, saj so rekli da bo prišla policija, saj so jih že prej zaradi drugih tatvin klicali. Naj tu povem da sem se strinjal s tem, da grem po nek kos oblačila le zato ker je bil človek res agresiven in me je bilo res strah kaj mi bo naredil če bom rekel ne, ker že če sem stran pogledal ali se premaknil na stolu se je začel dreti name in me spraševal s kom sodelujem naj mu povem ime in priimek in naj mu ne lažem ker ve da sem tat in stvari nekomu prodajam, ter zopet to da lahko policistom povejo da sem se zaletel v zid. No jaz sem potem šel po neke hlače, z mano sta šla dva varnostnika, to smo odnesli nazaj v pisarno in varnostnik je napisal zapisnik, jaz pa sem podpisal. Potem sem šele opazil da je varnostnik neke stvari še dopisoval, ki jih prej ni bilo - ne vem pa kaj, ampak si nisem upal vprašati. Počakali smo na policiste. Ko so policisti prišli, je prišel en do mene in začel delati zapisnik, povedal sem mu vse podatke, ko je prišel do dela kjer se pove izjava sem jim jaz povedal da nisem kradel, da mi je varnostnik rekel naj nekaj vzamem in sem to storil ker me je bilo strah in mi je grozil. Po tem so šli policisti in varnostniki v drugo sobo kjer so se kregali, vmes je prišel policist večkrat do mene in vprašal še enkrat kaj se je zgodilo. Da skrajšam zgodbo, policisti so ugotovili da res nisem kradel, tudi kamere so preverili, kjer je vidno da je šel varnostnik z menoj do oddelka kjer sem vzel blago ki so ga potem prikazali kot ukradenega, poleg tega je tudi eden od varnostnikov priznal da v ruzaku nisem imel nič ob prihodu v sobo. Policist je tudi rekel, da je slišal vodjo varnostnikov ko je rekel drugemu varnostniku pred vrati da naj policistom pove da sem stvari imel že v torbi, ko so ga poklicali da še on pove kaj se je zgodilo. Klicali so tudi vodjo trgovine, s katerim so se pogovarjali. Vse skupaj je trajalo kakšni dve uri. No jaz sem odšel brez zapisnika ali kakršnekoli obtožbe, varnostnik mi je prepovedal iti kadarkoli v njihove trgovine, policisti so rekli da bodo klicali inšpektorja in da se mu lahko vzame licenca. Ko so mi rekli da lahko grem, sem šel ker sem bil po pravici povedano v prevelikem šoku da bi karkoli storil ali še kaj vprašal. Me pa zdaj zanima ko sem se že malo umiril, kaj lahko storim oziroma komu se lahko pritožim nad takšnim ravnanjem. Stvar je namreč takšna, ta vodja varnostnikov resnično deluje kot zelo nevaren tip - predvidevam da mu lahko zaradi takšne obtožbe lahko tudi vzamejo licenco in bo brez službe - kar ga bo naredilo še bolj jeznega. Zato me je tudi strah kakršenkoli postopek proti njemu sprožiti, ker se mi res ne zdi normalen človek in me je strah da bi se mi skušal maščevati, sploh zato ker ima vse moje podatke iz tistega njegovega zapisnika ki ga je delal, pa še fotografiral me je, kot to ponavadi počnejo s tistimi ki jim ne dovolijo več vstopa v trgovino. Pa ne pretiravam in nisem fant ki bi ga bilo vsega strah, ampak priznam da sem se res bal za svojo varnost v tisti sobi saj nisem vedel česa je zmožen narediti in sem samo želel da pride čimprej policija, ker me je bilo strah da me bodo drugače pretepli in si zmislili, da sem se jim upiral ali napadel kakšnega od njih. Tako da bi prosil za pomoč. Vloži se lahko tožba zoper človeka, varnostne službe, trgovine kjer se je to zgodilo ali vse skupaj? Mene je sam strah da se mi bo maščeval ta človek, ker če so to redno delali (najbrž dobijo kak bonus če več tatov ujamejo) sem jim pokvaril zdaj lep zaslužek.. Ne vem no, jaz priznam da sem zdaj pranaoičen in skos gledam okoli če mi kdo sledi, saj imajo moje podatke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 23 Feb, 2016 22:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

Pojdi do odvetnika in o tem obvesti delodajalca od varnostnika in zbornico zasebnega varovanja.

RED_line
PrispevekObjavljeno: Tor 23 Feb, 2016 22:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

ja, pritoži se na delo varnostnikov ker definitivno so v prekršku. za to imaš čas en teden oz. dej to naprej čim prej. en cel kup napak so naredili od dokumenta do tega da so nestrokovno naredili pregled. vsi našteti varnostniki za to dejanje morajo izgubit licenco in še jih lahko tožiš za povzročen strah.
Nazaj na vrh
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Tor 23 Feb, 2016 22:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Očitno moja ideja, ki sem jo dobil ob "samo" žaljenju varnostnika, ko mi je piskal izdelek, ki sem ga več kot očitno kupil drugje, ni slaba...

Ob vsakem ravnanju varnostnika poklicat Policijo, da snemajo klic. Tako imaš dokaz, kako zadeva poteka.

Opcija 2: Uporabiš navaden snemalnik zvoka, rečeš: "Pogovor se snema!", ga daš v žep in imaš legalen posnetek.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu