Avtor Sporočilo
<  Ostalo  ~  CESTA DO HIŠE
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
jansakarmen
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Mar, 2016 20:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2016 20:42

Lep pozdrav! Pišem ker ne vem kaj storiti v zvezi s cesto do hiše. z mojim sva kupila hiško ki pa ima edini dostop do hiše stopnice široke slab meter katerih lastnik je sosed. cesta tu je nemogoča ker je spodaj pravo, vse okoli najine parcele pa so prav tako lastniške parcele in nikjer nimava opcije da bi si naredila cesto. Prvo me zanima če obstaja kaki zakon o tem, ker kolikor vem bi vsaka hiša morala imeti dostop do hiše če ne drugega že za rešilni avto, policijo itd. midva pa sva ravno sredi vseh parcel. spodaj je cesta h kateri bi se lahko priklopila tudi najina pot do hiše. edina možnost ki jo jaz vidim je preko sosedine parcele ki pa je žal umrla in ne najdejo nobenih sorodnikov tko da se nimam na nikogar obrniti da bi se lahko pozanimala če je to možno. razmišljam o tem da bi se obrnila po pomoč tudi na občino, če mi mogoče lahko pomagajo. prosim za pomoč kaj bi se lahko dalo narediti v mojem primeru ker sem resnično v temi in o teh stvareh ne vem popolnoma nič. Hvala za odgovor, Karmen
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jezdec00
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Mar, 2016 21:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2012 0:39

To je vse tko nasolatano da ni jasno dejansko stanje, ampak za take primere obstaja inštitut nujne poti.

jansakarmen
PrispevekObjavljeno: Tor 01 Mar, 2016 22:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2016 20:42

ja saj vem da moje pisanje nima ne repa ne glave ampak žal ne znam drugače razložit kot tako, ker tako je stanje, hvala vseeno Smile
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Pet 04 Mar, 2016 22:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

Kdo obdeluje to parcelo po kateri bi lahko naredili pot. Če ta nima nič proti jo kar naredite saj pravite, da ni nobenega lastnika. In če ga res ni vas noben ne bo preganjal. Sosedom pa se izmislit kakšno zgodbico Wink Preden se najde nov lastnik bo xx let in stvar bo priposestvovana, če pa še ne bo pa itak uveljavljate nujno pot na tem dostopu ki si ga boste naredili.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Ostalo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu