Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  problem
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
riflex
PrispevekObjavljeno: Čet 24 Mar, 2016 11:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Mar 2016 11:37

Zdravo, imam nelagoden primer in sicer nekdo je dobil mojo številko in začel pisati sms-e, kot da me pozna pod nekim tujim imenom. Sprva sem zadevo ignorirala, čez nekaj dni pa se je zadeva ponovila in sem začela odgovarjati pod tem tujim imenom, da vidim kam zadeva pelje. Bilo je nekaj sms-ov, poslana mi je bila tudi fotografija nekoga na drugi strani (nič takega, navaden selfie) in, ko sem na koncu povedala da je žal številka napačna in da je bilo to vse skupaj hec je sogovorec začel z grožnjami, da me bo prijavil, da sem ga izkoristila itd. Sem se mu opravičila, vendar mu ni dovolj. Zadevo sedaj kar premleva in mi piše, da ne ve kaj naj, da je oseba izkoriščena. Me dejansko zaradi tega lahko prijavi, kaj lahko pričakujem? To številko sem začela ignorirati, v mislih imam tudi menjavo številke.

V naprej se vam zahvaljujem za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GapsoN
PrispevekObjavljeno: Pet 25 Mar, 2016 2:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Odvisno od vsebine pogovora. Če je bilo navadno osvajanje, dvomim, da bi kaj dosegel. Če je bilo pa lažno predstavljanje z namenom česa drugega, pa težko rečem. V končni fazi lahko vsak prejemnik misli, da je sporočilo zanj. Ko pa ugotovi zmoto, jo mora pa seveda sporočiti.

Zanimivo branje: https://www.ip-rs.si/vop/sodni-nalog-lazno-predstavljanje-na-internetu-21/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu