Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  molk zavarovalnice
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
devetka
PrispevekObjavljeno: Sre 30 Mar, 2016 7:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2012 12:28

Spoštovani,
skladno z OZ sem na zavarovalnico poslala odpoved 10-letne pogodbe premoženjskega zavarovanja s priporočno pošto. Ker se bliža datum poteka letne police, odgovora pa od nikoder, me zanima, kaj naj si mislim. Res m je zastopnica le poklicala in rekla, da moram plačati še neke popuste, za katere nisem niti prosila niti vedela, in to je tudi vse. V 946/4 OZ je moja pravica do prekinitve zavarovanja zagotovljena. Imam prav? A ni zavarovalnica dolžna pisno odgovoriti? Če prav razumem 30. čl. 3. ods. OZ, pomeni njihov molk dejansko strinjanje s prekinitvijo, če sem korektno izpolnjevala svoje dolžnosti - plačevala premijo? Prosim, mi lahko pojasnite, ali imam prav?

In še eno vprašanje. Ta ista zastopnica je moji teti po pretku dsetih let enostavno kar doma spisala novo polico (1. od desetih) in s tem tudi novo pogodbo za 10 let. Po OZ-ju bi vendarle morala biti spisana najprej ponudba. Teta bi tako morala biti seznanjena s potekom pogodbe. Je pač starejša in se na zavarovanja bolj malo spozna. Polica je bila spisana 2. 3., začela je veljati 10.3. (točno tistih 8 dni, ki so pomembni za preklic ponudbe - ki je v tem primeru sploh ni bilo). Sprašujem, ali lahko na podlagi tega dejstva teta preklič polico. Počuti se zavedeno, saj je nameravala zavarovnje skleniti pri cenješi in ugodnejši zavarovalnici naslednje leto. Zdaj pa ugotavlja, da bo to lahko naredila šele čez 4 leta. POvdala mi je, da je pisno obvestila zavarovalnico 16. 3. da želi preklicati polico, a odgovora še ni dobila. Tudi kakršnekoli izjave zastopnika, ki je pri sklenitvi pogodb obvezna, teta ni dobila (545/2, ZZav-1).Je tekel ves postopek sklepanja nove pogodbe sploh zakonito? Po moje ne. Najbrž, če sploh, bo dobila negativen odgovor. Kaj potem?
Hvala za pojasnila in pomoč
Marija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: