Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  avtomobilsko zavarovanje
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kdanijel
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Apr, 2016 19:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Apr 2016 19:12

Pozdravljeni:

18.02 2016 sm prijavu škodo ki se je dogodila na parkirišču,neznani povzročitelj mi je poškodoval desno ogledalo na vozilo.17.02 sem mel tehnični pregled ter podalšanje registracije seveda tudi kasko zavarovanje na obročno odplačevanje,prvi obrok sm plačal 101,75 eura nato pavsaki mesec naj bi plačal še 6.obrokov po 93,78 evra,ker je na leasing,uveljavljav sm delni kasko saj sem mel ogledala še posebej zavarovana.Seveda to je bilo vse ok,peljal sem k kleparju in je to vse uredil,strošek so plačali kleparju341,77 eura,nakar pa sem dobil eno ugodno varjanto in sem vozilo zamenjal,pri menjavi sem moral prekiniti to zavarovalno polico ter narediti novo za novo vozilo.sedaj me pa bremenijo ker sem prekinil staro zav.polico za 328,90 eura,kaj narediti ? lp Danijel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
devetka
PrispevekObjavljeno: Sre 13 Apr, 2016 8:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2012 12:28

"Pri zavarovanju, sklenjenem za 1 leto, se obojestranske pravice in obveznosti podaljšajo za 30 dni (respiro rok), če zavarovalnici ni bila vsaj 3 dni pred iztekom zavarovalnici vročena zavarovančeva izjava, da na to podaljšanje ne pristane. Če pride v respiro roku do zavarovalnega primera, je zavarovalec dolžan plačati premijo za clo zavarovalno leto, s tem, da je zavarovanje sklenjeno za 1 leto od dneva poteka prejšnjega zavarovanja. Zavarovalna premija s določa na enak način kot zavarovalna premija za dogovorjeni čas veljavnosti zavarovalne pogodbe."

Domnevam pa nasldnje:
Pisne izjave o nepodaljšanju zavarovanja zavarovalnici niste podali (iskreno, ne poznam primera, da bi jo sploh kdo). Za vas je torej začel avtomatsko teči 30-dnevni respiro rok.
Vprašanje pa je naslednje: kdaj je prišlo do škode? Če je to v tem obdobju, potem ste dolžni zavarovanje obdržati še to leto, plačati pa zavarovalno premijo, ki pa NIKAKOR ni enaka vrednosti škode. Premija je premija, odškodnina pa odškodnina.
Skratka, nekaj tu ni štima. Več info na zs, prosim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu