Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  bolniški stalež
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
PINCA
PrispevekObjavljeno: Tor 03 Maj, 2005 13:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Maj 2005 13:18

Spoštovani

Prosim za pojasnilo oz. pomoč v vezi bolniškega staleža za s.p.. Sem v bolniški zaradi poškodbe izven dela, čakam na opracijo. Ker delam z živili ne morem delati zaradi bolečin in ognojka na roki. Zdravstvena komisija mo je zaključila bolniški stalez 30. delovni dan, čeprav še vedno ne morem in tudi ne smem delati. Trenutno sem v bolnici okrevam po operaciji in me zanima kako je z bolniško v prejšnjem mesecu delal nisem, bolniške mi pa moj zdravnik ne da.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jadran
PrispevekObjavljeno: Sob 07 Maj, 2005 21:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Mar 2005 17:57

Bolniški stalež se zaključi, ko imenovani zdravnik oz, zdravniška komisija pri ZZZS meni, da je pacient zmožen za delo. V kolikor pa se pacient z odločitvijo komisije ne strinja, ima možnost pritožbe in kasneje tožbe na delovno in socialno sodišče v Ljubljani.

Težko je sedaj za nazaj urejati bolniški stalež, saj ste verjetno vse roke za pritožbo inn vložitev tožbe že zamudili in je vaša odločba že dokončna in pravnomočna. Žal ne vidim nobene možnosti, da bi za ta zadnji mesec dobili plačilo nadomestila za čas odsotnisti iz dela zaradi staleža od ZZZS. Za vnaprej pa ponovno predlagajte svojemu osebno izbranemu zdravniku, da vam predpiše stalež in po preteku 30 koledarskih dni preda predlog za podaljšanje na ZZZS. V kolikor vam ni stalež odobren, imate možnost pritožbe v 3 delovnih dneh.

Če ima kdorkoli kakšno boljšo rešitev, naj se oglasi!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu