Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Obvestilo inšpektorata, da se izjavim o dejstvih prekrška
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
anitasita
PrispevekObjavljeno: Pon 25 Apr, 2016 20:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2016 20:05

Živjo!

Torej, stvar je taka, da sem se kakšen mesec nazaj brez plačila vožnje peljala s trolo v ljubljani, kjer sta me dobila kontrolerja. Ker se mi to še ni zgodilo, mi je eden od kontrolerjev rekel, da bo na moj naslov prišel samo račun za enkratni znesek vožnje, tj. 1,2€. pred nekaj dnevi pa sem dobila obvestilo Inšpektorata, "obvestilo in pouk kršiteljici, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah prekrška"
zapisano je, da sem kršila prvi odstavek 22. člena Odloka in s tem storila prekršek po prvi alineji 35. člena Odloka o organizaciji in načinu izvajanja mestnih linijskih preozov potnikov, za kar je predpisana globa v višini 40eurov ter sem s prekrškom pridobila tudi premoženjsko pravno korist(kaj specifično to sploh pomeni?).
Torej, sama se na te zadeve zaradi neizkušenj sploh ne spoznam, zanima me, kaj točno moram sedaj storiti? Piše, da se lahko pisno v petih dneh od vročitve obvestila izjavim o dejstvih in okoliščinah prekrška. Torej to pomeni, da moram napisati kaj točno se je zgodilo? Lahko dodam tudi to, da do sedaj še nisem bila v nobenem postopku in mi je kontroler rekel, da dobim v tem primeru samo 1,2eura kazni? Ali pa je globa 40eurov neizogibna? Me čaka tudi sodišče? Res nevem, kako in kaj, vsak nasvet bi prišel zelo prav.
Najlepša hvala že vnaprej,
Lep pozdrav

Anita
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Pon 25 Apr, 2016 20:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Piše vse v pozivu. Napiši, kaj se je zgodilo in predlagaj dokaze (svoje zaslišanje, priče itd). V povezavi s prekrškom jasno, ki si ga prebereš v odloku.

PrispevekObjavljeno: Pet 29 Apr, 2016 22:45  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2009 21:20

Meni se je zgodilo, da se mi je pokvarila kartica, kar sem ugotovil šele ob poskusu plačila na avtobusu. Šofer me ni opozoril, da bi bilo kaj narobe, je pa bilo naključje, da sta ravno takrat na predzadnji postaji moje vožnje kontrolorja preverjala plačila. Kartico sta mi sicer zasegla, napisal sem dopis, na koncu sem brezplačno dobil novo kartico + prepis stanja s stare.

Zdaj, če si se pa namenoma "švercala" pa ne vem. Meni je navaden email pomagal.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Maj, 2016 11:34  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

OP: plačaj kazen.

Sklepam, da si malo slabo prebrala, ker verjetno piše, da če ugovarjaš ugotovljeni kršitvi, lahko podaš nasprotne navedbe. Ker sama veš, da je bilo dejanje storjeno, je najboljše, da kazen plačaš.
To, da ti je inšpektor domnevno rekel, da bo kazni samo 1,2 eur ni relevantno. Če boš to uveljavljala v postopku, boš plačala kazen pa še kakšno takso dobiš zraven.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu