Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  kakšen scenarij sledi ?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mare64
PrispevekObjavljeno: Sre 18 Maj, 2016 23:57  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2016 21:46

Spoštovani ! Lepo prosim za nasvet. Kaj sledi iz sledeče situacije? Živim v hiši, ki si jo deliva z maljšim bratom. Poleg tega živi z nami tudi mama, ki je nepokretna in je 2/5 lastnik celotnega premoženja po očetovi smrti. imam še enega brata ki je najstarejši in v tej hiši ne živi že 30 let a so z njim povezane številne težave. Težava je v tem ker je starejši brat lastnik 1/5 tega premoženja. Na to 1/5 (po cenitvi je vredna 57.000€ ) pa so upniki dali plombo (2016), ker kot podjetnik ni poravnal obveznosti svojim zaposlenim, najemodajalcu prostora itd. Naj omenim , da sem z mamo sporazumno naredil preužitno pogodbo, ker je slabega zdr.stanja. Leta 2006 smo prav tako imeli zapuščinsko razparvo, kjer se je po očetovi strani pojavila polsestra, ki je zahtevala za nujni delež 25.000€. Vzel sem kredit in tudi to odplačal. Zadnji obrok sem plačal junija 2015. NAMREČ ZDAJ SE BOJIM ZA INTEGRITETO NAŠE HIŠE, druge parcele in narava me niti ne zanimajo. Denarja za poplačilo upnikov zdaj nimam, ker sem ogromno vložil v obnovo te hiše..nova streha(220m2), fasada, asfaltirano dvorišče, zidovi stavbno pohištvo. Prosim, če mi lahko namignete kaj sledi iz te situacije...kaj lahko storim, da bi ta nesrečnahiša ostala v rokah mene in mojega mlajšega brata( ima družino ) s katerim se lepo razumeva in nepokretne mame. Sporen brat živi sicer s svojo družino v drugi hiši, ki jo je podedovala njegova žena a je starejši brat moral odplačati še enega dediča...to je storil še pred leti, dokler ga igralništvo ni pokopalo. Mene pa bi kmalu pokopala srčna kap leta 2006, ker sem bil v veliki depresiji..kako naj ohranim integriteto naše hiše. Mlajši brat se z družino komaj prebija iz meseca v mesec, tako, da na njegovo pomoč ne moram računat. Je pa mlajši brat ogromno pripomogel k lepšemu izgledu hiše in okolice s trdim fizičnim delom...hvala če bo kdo tako dober naj mi prosim odgovori..lahko tudi na moja mail stopar_marko@hotmail.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 19 Maj, 2016 10:22  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Izvršbe ni mogoče preprečit, če brat vmes ne bo pravo dolga upnikom. Če gre delež na javno dražbo, se ponavadi, obstajajo tudi redke izjeme, takšen delež ne kupi in gre na drugo dražbo za bistveno nižjo ceno, kjer bi kot solastnik imeli predkupno pravico. Vse je v vsakem primeru povezano z denarjem.

Nato, zaradi vaših vlaganj je tista 1/5 več vredna. Kar pomeni, da bi bilo pametno narediti delitev solastnine (ob upoštevanju vlaganj), če ste solastniki več nepremičnin, v smislu, da se deli tako, da brat namesto deleža na hiši postane lastnik drugih nepremičnin v ustrezni vrednosti. Problem, ker to traja, izvršbe sicer tudi, je drago in dolgotrajno....

Brat bi lahko predlagal tudi, da se primarno prodaja delež na drugih nepremičninah in zatrjeval, da bi zadostoval za poplačilo (če sem prav razumel, sta solastnika tudi drugih nepremičnin).

Še kakšno idejo bo kdo drug imel...

PrispevekObjavljeno: Čet 19 Maj, 2016 23:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2016 21:46

Spoštovani fan2...najlepša hvala in res lepo od vas, da ste se oglasili. Jaz v teh zadevah sem bolj slabo podkovan a vem, da v tem primeru se čudežev ne da delati---izvršba je pač izvršba. Danes sem bil na posvetu tudi pri odvetniku s katerim se sicer osebno poznamo a to ni izhodišče, da jaz zahtevam nek nasvt zastonj..plačal sem tisto posvetno uro, ker želim pošten in korekten odnos z vsemi, ki mi znajo pomagati. Tudi vas fan2 prosim, da se mi oglasite na elektronsko pošto ( stopar_marko@hotmail.com, ker bi za vas imej nekj dobrega iz kraške kleti...hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu