Avtor Sporočilo
<  Zdravstveno pravo  ~  invalidnost 3 kategorije
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
nena12
PrispevekObjavljeno: Čet 02 Jun, 2016 14:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 11:00

Imam odločbo za tretjo kategorijo invalidnosti zaradi posledic poškodbe izven dela 80% ter bolezni 20%. Delam lahko po odločbi 8 ur, vendar lažje, sedeče delo z omejitvami. Vmes med čakanjem na odločbo, se mi je stanje poslabšalo (izbočil se mi je disk, ki pritiska na dveh delih na hrbtenjačo v prsnici), sem v fazi zdravljenja (torej bomo počakali 6 mesecev na naslednjo vlogo. Trenutno se ne bom pritožila, saj sem v fazi kaj sploh narediti z mano.
Zanima me, kaj naj sedaj. Sem na zavodu za zaposlovanje, avta že zaradi prve zadeve ne morem voziti, sedaj je to še samo dodatno poslabšalo vse. Ali imam pravico do kartice za avto za invalida, kakšne sploh imam pravice, kot 3 kategornik z 8 urnim delavnikom v odločbi, kar pa že po poklicni rehabilitaciji na Soči niso priporočali, ampak skrajšan delovni čas z omejitvami. Vendar kot rečeno....po pol leta bomo dali ponovno vlogo, čeprav piše, da kontrolnega pregleda ne potrebujem na komisiji.
Kakšen je kaj finančni pogled?
Skratka - kaj mi pripada, do česa imam pravico, saj nihče nič ne pove, iz samih zakonov pa tudi ne prepoznam kaj in kako. Hvala vsakemu za nasvet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luns
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2016 11:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2008 8:29

Trenutno ti pripada nadomestilo za inv.3 kat-cerka 200e mesečno.Moraš pa podati vlogo na spi-z in paziti na roke,..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zdravstveno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu