Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Ugovor na plačilni nalog redarstva
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
markobb
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 16:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jun 2016 16:41

Torej dobil sem kazen mestnega redarstva in ker sem bil nezaposlen sem napisal v ZADEVI predlog za delo v druzbeno korist in mi je bilo odobreno.
Dopis je zgledal tako poslan na redarstvo koncal je na sodiscu in sodisce to odobri

Zadeva: Predlog zoper placilni nalog

Na podlagi šestega odstavka 241. člena o prekrških, spodaj podpisani Janez Novak, vlagam v zakonitem 8-dnevnem roku zoper plačilni nalog, serijska št Pn0710-1222/2015-1 z dne 12.7.2015, ki sem ga prejel dne 12.7.2015 predlog.

In nato pojasnil za kaj so me kaznovali in na koncu da nisem zaposlen in da predlagam da se globa nadomesti z opravo dolocenih nalog v splosno korist

To je bilo brez problema odobreno.

Ko sem dobil kasneje se drugo nepovezano med seboj kazen isto od redarstva za nepravilno parkiranje, sem uporabil celotno isti dopis samo da sem v ZADEVO nevem zakaj napisal Ugovor!
In ceprav sem v nadaljevanju razlage 2x uporabil besedo "predlagam" je vseskupaj nicno, oz ugovor, oz nestrinjanje z prekrskom katerega v dopisu lepo priznavam in za katerega sodisce v razlagi tudi pise da sem vse priznal?!?!?!

Zadeva: Ugovor zoper placilni nalog

Na podlagi šestega odstavka 241. člena o prekrških, spodaj podpisani Janez Novak, vlagam v zakonitem 8-dnevnem roku zoper plačilni nalog, serijska št Pn0710-1222/2015-1 z dne 12.7.2015, ki sem ga prejel dne 12.7.2015 predlog.

In nato pojasnil za kaj so me kaznovali in na koncu da nisem zaposlen in da predlagam da se globa nadomesti z opravo dolocenih nalog v splosno korist
[/u

Sedaj sem dobil od sodisca da sem ugovarjal na placilni nalog da, da so ugotovili da je redarstvo naredil vse zakonito, da sam celo priznavam v napisanemprekrsek in da se vseskupaj zavrne in da se na ta sklep nemorem pritozit.

Sedaj jest ne razumem 1 leto je trajalo da so mi odgovorili in zgleda nima veze vse kar je napisano pod zadevo, ampak samo zato ker je v ZADEVI napisano ugovor in potem v nadaljevanju se 2x predlagam je vseskupaj pritzba kateri se ne ugodi. Torej nima veze karkoli pises in pojasnujes v ZADEVI napises ugovor in ze je to vsega konec?

Ali mi lahko kdo to pojasni kaj naj sedaj naredim. Vse kar je bilo je bilo da sem napisal v Zadevi ugovor, saj po eni strani je ugovor ker nisem mogel placati sem temu ugovarjal in v pojasnilu 2x predlagal da se delo opravi v splosno korist. Sodisce pa kot da ni nic drugega prebralo kot pa samo v ZADEVI ugovor in ze je vse skupaj pritozba brez razlage?

Stvar je taka da bi to kazen lahko ze oddelal, sedaj so vlekli postopek oni, in vmes sem dobil sluzbo in sedaj bom moral placati polhen znesek ker polovicke ni vec ker sem zaposlen in imam minimalno placo. Torej so mi s svojim zavlacevanjem onemogocili delo v splosno korist takrat ko je to bilo aktualno.

Kam se lahko pritozim kajti da je cel A4 format nicen z opisovanjem samo zato ker pise v ZADEVI ugovor!?!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 18:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Imaš možnost dati pobudo za varstvo zakonitosti, poglej Zakon o prekrških, kam in v kakšen roku.

PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 19:54  Odgovori s citatom

Pa se ti zdi logicna taka reakcija da se uposteva samo ena beseda ugovor v ZADEVI in da se ne uposteva par vrstic priznanja in da predlagam delo v splosno korist?

Kaksen je sploh pravilen postopek v tem primeru da kontaktiram sodnico, pritozba na visje sodisce, je treba prilozit pravo odlocbo in ponovno vse razlagati al kako ker me je strah karkoli narediti ce se vec vrstic razlaganja iznici z eno besedo v glavi dokumenta oz zadevi?

Mi razlozis malce vec kaksen je postopek?
Lp
Nazaj na vrh
markobb
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 19:58  Odgovori s citatom

Najdu sem sledece:

Zahteva za varstvo zakonitosti se lahko vloži zoper vsako odločbo, izdano na drugi stopnji, oziroma vsako pravnomočno odločbo, če je kršen ta zakon ali predpis, ki določa prekršek.

(2) Zahtevo za varstvo zakonitosti lahko vloži državni tožilec po uradni dolžnosti ali na pobudo osebe, ki ima pravico do pravnega sredstva po tem zakonu.

Torej pritozbe nemorem podati sam? Kaj ima tukaj drzavni tozilec? Ali ni to potem delo odvetnika?
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 20:50  Odgovori s citatom

Pobudo daš tožilstvu, ta jo odda dalje, če misli, da je kaj na tem.

PrispevekObjavljeno: Čet 23 Jun, 2016 20:51  Odgovori s citatom

markobb je napisal/a:
Pa se ti zdi logicna taka reakcija da se uposteva samo ena beseda ugovor v ZADEVI in da se ne uposteva par vrstic priznanja in da predlagam delo v splosno korist?

Kaksen je sploh pravilen postopek v tem primeru da kontaktiram sodnico, pritozba na visje sodisce, je treba prilozit pravo odlocbo in ponovno vse razlagati al kako ker me je strah karkoli narediti ce se vec vrstic razlaganja iznici z eno besedo v glavi dokumenta oz zadevi?

Mi razlozis malce vec kaksen je postopek?
Lp

Pri sodiščih logike ni.

Napiši predlog tožilstvu, da vložil zahtevo za varstvo zakotosti, zgubiti nimiaš kaj.

PrispevekObjavljeno: Tor 28 Jun, 2016 11:37  Odgovori s citatom

Kaj pa to tocneje pomeni?

Zahteve za varstvo zakonitosti ni mogoče vložiti zaradi zmotne ali nepopolne ugotovitve dejanskega stanja in tudi ne zoper odločbo vrhovnega sodišča, s katero je bilo odločeno o zahtevi za varstvo zakonitosti.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 28 Jun, 2016 11:57  Odgovori s citatom

1. Npr. če so ugotovili, da si parkiral v Lj, dejansko si pa parkiral narobe v MB. Ali, da si vozil ti, dejansko je vozila žena.

2. Če se vloži zoper odločbo ZVZ, potem Vrhovno sodišče odloči, nato ne moreš vložiti ZVZ zoper odločbo Vrhnovnega sodišče, s katero je odločilo o ZVZ zoper odločbo na 1. stopnji.

PrispevekObjavljeno: Čet 30 Jun, 2016 17:09  Odgovori s citatom

Zdej kolkr je pravo zakomplicirano nevem ali bi se raje pritozil na to kar se je sodnica odlocila oz kar je omenjeno v tej temi ali bi se lahko raje in ugodneje zame skliceval s kaksnim zakonom ki govori o napacnem napisanem pa da bi raje priznal napacno napisano/tolmaceno besedo UGOVOR.
Nazaj na vrh
markobb
PrispevekObjavljeno: Čet 30 Jun, 2016 17:43  Odgovori s citatom

katere stopnje je okrajno sodisce v ljubljani in zakaj pise v zadnji vrstici sodbe da zoper omenjeno sodbo ni dovoljena pritozba
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2016 1:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Okrajno sodišče je prva stopnja. (Mimogrede, tudi okrožno sodišče je prva stopnja.)

Pritožbe niso vedno dovoljene zoper vse sklepe. Npr. će je izrečena najnižja predpisana globa, potem zakon ne dovoljuje pritožbe.

Pri vlaganju pravnih sredstev obstajajo jasna pravila. Če jih ne poznaš, pa kljub temu vložiš pravno sredstvo, pač tvegaš, da se na koncu ne bo izšlo, kakor si si zamislil.
Nazaj na vrh
markobb
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2016 15:05  Odgovori s citatom

Najnizja globa ni izrecena, kar je napisano da pritozba ni mozna je vrjetno ker je transparentno da je krivda moja in katera je tudi priznana.

Sedaj sprasujem ali se torej lahko vlozi varstvo zakonitosti ali ne? In ali je to v roku 3 mesecev ce sem prav prebral?

Ali bi se lahko s tvojo pomocjo usmeril katera pravna sredstva moram gledati ali brati, ali kako si to mislil
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 01 Jul, 2016 16:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ali je pritožba možna ali ne NIKOLI ni odvisno od tega, ali je krivda "transparentna" ali ne. Mora obstajati procesni razlog.

Zahteva za varstvo zakonitosti je teoretično možna, vendar je ne more vložiti nihče drugi kot državni tožilec. Lahko pri tožilstvu vložiš predlog, naj vložijo tako zahtevo, vendar je verjetnost, da bodo to naredili, zanemarljiva.

Kar sem mislila reči. je to, da bi moral preden si vložil ugovor (oziroma vlogo s takim naslovom) vedeti, kaj delaš. Ker očitno nisi, je zdaj to, kar pač je. Ne morem te usmerit v branje določenih členov, ker je to recept za katastrofo - je treba vedeti še kaj več, kot tistih nekaj členov iz zakona o prekrških.
Nazaj na vrh
markobb
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Jul, 2016 18:28  Odgovori s citatom

Do drzavnega tozilca prides kako, poklices na sodisce poves kaj te matra ali?
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 05 Jul, 2016 20:30  Odgovori s citatom

Pišeš mu, predlaš, da vloži zahtevo in navedeš razloge ter daš zraven dokaze.

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu