Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  odškodnina zaradi škode
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mtkasezoga
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Jun, 2016 22:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2016 21:52

Ponovno lepo prosim, če mi nekdo lahko svetuje. V hiši je prišlo do močnega izliva fekalij. Nastala je večja škoda. Do izliva je prišlo, ker se je zamašil cestni pravo jjašek . Hiša je priklopljena na javno pravo... Zadevo smo prijavili pristojnim, ki se zdaj zgovarjajo na ventil, ki ni bil vgrajen in tega bi naj vgradil lastnik sam. Nepovratni ventil ni zakonsko določen, da mora biti! Ko so delali priklope, so povedali, da ni nujno potreben, kar hkrati pomeni, da ga v projektu ni bilo. Koliko smo se pozanimali, bi izvajalci morali vgraditi ventil, če bi bil v načrtu in bi moral biti tudi na računu naveden. Sedaj se to vleče že cel teden. Vse kar so odgovorni storili do zdaj je to, da so prišli vgraditi varnostni ventil na njihove stroške. Baje čakajo na odgovor zavarovalnice, ker komplicira zaradi tega ventila. Koga še poklicat, da se stvar pospeši, ker škoda je res velika Sad . Tega dreka je bilo v kopalnici in kuhinji za približno 15 - 20 cm. Vse je cel dan stalo v tem... Heeeelp Crying or Very sad [/quote][/code]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Sob 25 Jun, 2016 13:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Enostavno ne razumem, zakaj mislite, da bo kdo drug namesto vas saniral, pa še to takoj.

PrispevekObjavljeno: Sob 25 Jun, 2016 14:33  Odgovori s citatom

Ja, saj dokler človek ni sam doživel kaj takšnega ne more tega razumet. Zakaj? Ker je škoda ki je nastala krivda tistega, ki je za njo odgovoren. Dolžnost vsakega povzročitelja pa je, da poravna škodo ki jo je povzročil. Sami tega sigurno nismo dolžni urejat. Temeljna človekova pravica je primerno bivalno okolje, ki je to do nesreče tudi bilo. Zdaj pa mi naj nekdo prosim svetuje, kako pospešiti zadevo. Človek je nedvomno bitje, ki je pred papirologijo. Nekdo sigurno obstaja, ki zna pomagat, žal ga mi ne poznamo, zato tudi sprašujem.
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Jun, 2016 10:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

vse poslikaj , dobi nekaj ljudi da si ogledajo -priče.
Naroči čistilni servis itd. in naj počistijo. Potem naj zavarovalnica oziroma komunala povrne plačilo računa , če ne jih tožiš.
Nazaj na vrh
mtkasezoga
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Jun, 2016 17:32  Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Naj povem, da je vse poslikano. Občina je dobila slike in sedaj čakajo na zavarovalnico. Čistili smo sami s pomočjo sosedov. Čiščenje ni dovolj, ker je šlo v stene in tla. Za pravo skrbi občina. Tistega podjetja, ki je izvedel priklope več ni. So mi rekli, da naj imamo skozi okne odprte, da se zračni... Enostavno ne morem razumeti, zakaj se takšne stvari zavlačuje. Kličem vsak dan na občino in vedno me odslovijo, da čakajo odgovor zavarovalnice. Zraven tega pa izgovor, da ni njihova krivda :@. Pa kje naj še zdaj iščemo denar za tožbo Sad
Nazaj na vrh
susa
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Jun, 2016 22:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

ja tožbi se izogni, če je možno se preveč vleče pa živci itd..
Nazaj na vrh
bazilika
PrispevekObjavljeno: Ned 26 Jun, 2016 22:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Nov 2013 18:07

Vem za podoben problem. So uporabili masovne razvlažilce, ki so laufali kar par dni. Se jih da najeti, več pa ne znam povedati.
Nazaj na vrh
mtkasezoga
PrispevekObjavljeno: Tor 28 Jun, 2016 15:49  Odgovori s citatom

Hvala za nasvete. Kot kaže, bomo morali zadevo predat medijem. To je pa že višek nesramnosti. Niti slučajno ne sme biti tako, da bomo škodo, ki je nastala zaradi krivde občine, krili iz svojih žepov. Zavarovalnica še vedno ni odgovorila in jaz imam tega čakanja poln kufer. Kaj se to dogaja v tej gnili državi sploh ne morem verjet. Nimam niti volje, niti denarja, niti časa za odvetnike, ki komaj čakajo na spore, da se jim cedijo sline, kako bodo na račun sporov spet služli. Če nebo šlo drugače, bomo obvestili vse inšpekcije, vse medije in sami brez odvetnikov vložili tožbo. Krivi nismo, to vem, potem pa naj krivci plačujejo še te stroške. Svašta res...
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Jun, 2016 9:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Po moje se moraš čimprej obrtniti na odvetnika, ne glede na to, kaj si o njih misliš. Meni je nepredstavlljivo npr., da raje živiš v takem stanovanju in čakaš, da bo nekdo nekaj naredil, kot da bi sama _čimorej_ sanirala in nato zahtevala povrnitev denarja. Drugo je, če ga nimaš, vendar tega do sedaj še nisem prebral. Bedarija pa bi bila, da nečesa ne bi naredila zgolj iz PRINCIPA.

PrispevekObjavljeno: Sre 29 Jun, 2016 20:03  Odgovori s citatom

Se absolutno strinjam z mnenjem. Pucali smo cel teden kolk se je dalo. Odstranili najbolj kritične stvari itd... Žal nimamo tolk denarja na razpolago, da bi sanirali sami, niti nimamo kam it tačas... Nismo pa ljudje, da iz principa nebi sami nekaj naredili. Vsak odvetnik pa tudi stane. V kolikor bi bili finančno dovolj sposobni, bi že davno bili pri odvetniku. Zdaj pa pač prosim za pomoč kjer se spomnim, da bi mi lahko nekdo svetoval. Tako pač je v tej državi. Tisti ki smo pošteni, smo prepuščeni na milost in nemilost bogatih in pa tistih, ki želijo pomagati. Upam, da sem bila dovolj razumljiva. Hvala pa res iskreno, da še sploh kdo svetuje.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu