Avtor Sporočilo
<  Gospodarsko pravo  ~  Vloga za merilno mesto elektrike??
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pravicnost
PrispevekObjavljeno: Pon 01 Avg, 2016 14:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2016 14:18

Pozdravljeni ..

Zanima me če je vloga ki jo zahteva elektro celje obvezna.

Prejšnji lastnik je bil moj pokojni oče sedaj sem jaz ...

Pogodbo o elektriki imam sklenjeno s Petrolom (prej je oče imel z elektro Celjem) , petrolu sem poslal vse, pogodbo in sklep o dedovanju ,očetovo smrtovnico, ter pogodbo pred letom in pol ...

Kljub vsemu še vedno dobivam položnice na ime pokojnega očeta in v Elektro Celje to vedo in zanima me kaj sploh imajo oni s tem če imam elektriko preko Petrola.

za zamenjavo lastnika zahteva Elektro celje neko vlogo o lastništvu, v čem je fora njihovega zaviranja da ne morem spremenit ime pokojnega očeta s svojim imenom ki sem sedaj pravnomočni lastnik po sklepu sodišča ... ta sklep pa ima Petrol, zakaj bi ga mogu pošiljat še na EL.CE

Elektro Celje res ima čez števec in vzdrževanje, ampak vseeno ne vidim v tem logike in me zanima zakaj bi jst pošiljal k njim vlogo o spremembi lastništva, če imam sklenjeno pogodbo samo s petrolom.

Vse papirje ima Petrol, zakaj oni ne poskrbijo za to kar išče Elektro Celje ... nič mi ni jasno ... z Elektro Celjem pa ne mislim sklepat nobenih obvezujočih vlog so se mi v preteklosti tako zasrali da sem jih za vedno črtal.

Hvala za kakšnokoli napotek pomoč ali odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Pon 01 Avg, 2016 21:52  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

elektro ima to zadevo nekako po svoje urejeno. Ni važno kdo je lastnik objekta. Priključek je napisan na osebo, ki ni nujno lastnik objekta.
Račun pa bi vam po mojem morali naredit na vaše ime pri petrolu.
Pri elektro lj je bilo takole. . Oče sinu prepiše hišo. Račun prihaja še vedno na očeta. Izberejo novega dobavitelja el pri el. primorska in sin sedaj želi račun na svoje ime in ga tudi dobi. Ampak priključek pa je še vedno na očeta.
Nazaj na vrh
dell1
PrispevekObjavljeno: Tor 02 Avg, 2016 8:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Mar 2008 12:23

Pri elektriki (in plinu) obstaja upravljavec omrežja in dobavitelj energije, katera sta povsem ločeni pravni osebi. Elektro Celje je upravljavec omrežja, s svojimi hčerinskimi družbami (ECE, MHE) pa tudi dobavlja električno energijo. Kdorkoli vam bo že dobaljal električno energijo (GEN, Petrol, Elektro Primorska....) bo upravljalec vedno Elektro Celje.
Upravljavec omrežja ima kot lastnika zavedenega pokojnega očeta in to bo tako dolgo, dokler ne bodo dobili zahteve za spremembo. Če jim zahteve ne boste posredovali se sicer ne bo zgodilo nič, problem pa se lahko pojavi ob morebitnih posegih ali spremembah na priključku. Takrat bodo zahtevali dovoljenje lastnika, to pa bo vaš pokojni oče.
Ker upravljavec omrežja nima nič z dobaviteljem elektrike vam toplo svetujem, da jim podaste vlogo za prenos lastništva in priložite pravnomočni sklep o dedovanju.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Gospodarsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu