Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvršba
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Jasmina88
PrispevekObjavljeno: Sre 28 Sep, 2016 10:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Sep 2016 10:35

Pozdravljeni!

Imela sem blokado na računu in so mi po sklepu trgali iz banke in prav tako delodajalec. Izvršba je po sklepu izplačana, čeprav že več kot mesec čakam na pravnomočen sklep, vendar mi delodajalec še kar trga od plače in pošilja denar v depozit, katerega mi ne sprostijo. delodajalec se noče povezati z banko... Kaj naj naredim? že več kot 4 mesece mi trgajo dvojno, nimam niti za preživetje. prosim za pomoč.
hvala lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 29 Sep, 2016 22:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Če so vsi zneski, za katere je izvršba dovoljena (glavnica, vse zamudne obresti, izvršilni stroški - upoštevati morate, da se s posameznimi plačili najprej pokrijejo stroški, potem obresti in šele nato glavnice, kar pomeni, da če so bili rubljeni zneski relativno nizki, lahko niti ne pokrijejo glavnice ampak samo obresti, tako da glavnica ostaja neplačana, od nje pa seveda še naprej tečejo obresti), plačani, potem to pisno sporočite sodišču, še najbolje skupaj s seznamom vseh zneskov, ki so vam bili zarubljeni in datumi posameznih rubežev, in predlagajte, da izvršbo ustavi. Če lahko dokažete (s podatki o plačilih in izračunom zakonskih zamudnih obresti), da vam je bilo zarubljeno več, kot je bilo dovoljeno s skepom o izvršbi, lahko zahtevate vračilo presežka od upnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu