Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Plačevanje stroškov stanovanja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
frodo
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2016 14:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 18:01

Sem lastnik stanovanja, v večstanovanjski hiši, v katerem sem do sedaj živel sam, tam sem tudi prijavljen.
Pred mesecem dni sem se preselil k partnerki, ne dobesedno, sem pa pogosto pri njej, ki pa prav tako živi sama, v večstanovanjski hiši.
Vse stroške svojega stanovanja moram plačevati seveda še naprej, prav tako skupne stroške za 1 osebo.
Kako je pa s tem pri njej, ali sem tudi pri njej dolžan kaj plačevati, imajo namreč skupno uro za vodo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2016 16:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Preverite, kako ima stanovanjska stavba urejeno delitev stroškov (torej ali gre po osebi ali po stanovanju). Odvisno od pogodbe o upravljanju, ki jo ima tista stanovanjska stavba. Če gre po osebi, vas mora partnerka prijaviti upravniku stavbe in tudi plačevati povečan strošek. Kako si bosta vidva to razdelila je to vajina stvar.

Glede sedanjega stanovanja, običano je delitev stroškov neodvisna od tega, ali tam dejansko živite ali ne. Poglejte si vašo pogodbo o upravljanju stavbe; če je nimate, vam jo mora dati upravnik.

To, kje ste prijavljeni, nima nobene zveze s tem, kakšne stroške in kje ste dolžni plačati. Če pri partnerki preživljate toliko časa (po obsegu in pogostosti), da šteje za vaše začasno bivališče, potem morate to začasno prebivališče prijaviti pri upravni enoti. Če je partnerka najemnica (ne lastnica) stanovanja, morate ustrezno urediti najemno pogodbo med njo in najemodajalcem, da ste lahko tudi vi v stanovanju.
Nazaj na vrh
frodo
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2016 20:26  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2011 18:01

No partnerka je lastnica stanovanja, nekaj časa preživim doma, več pri njej, sva pa doma zelo blizu. Koliko časa(dni)bi pa moral preživeti pri njej, da bi bil dolžan plačevati stroške?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 13 Okt, 2016 20:54  Odgovori s citatom

Če pogodba o upravljanju stavbe predvideva, da se stroški delijo glede na število stanovalcev, potem je VAŠA PARTNERKA dolžna plačati še del, ki pripade na vas kot stanovalca. Upravnik tega zneska od vas ne more izterjati, lahko pa ga od nje. Nekega pravila, koliko časa bi morali tam živeti, ni.
Nazaj na vrh
Barbara86
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Mar, 2017 9:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2017 8:59

Tema je prava, vprašanje pa drugačno ...

Ali sem dolžna plačati stroške stanovanja po moji izselitvi?

Konkretnejše:
- odpovedni rok znaša 2 meseca (v mojem primeru to predstavlja meseca januar + februar),
- izselila sem se v sredini januarja (stroške pa plačala za cel mesec januar),
- ali so potemtakem na meni še februarski stroški?
Za odgovor se vnaprej zahvaljujem.
Lep pozdrav,
Barbara
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Mar, 2017 9:48  Odgovori s citatom

Če ste imeli soglasje najemodajalc, da najemno razmerje preneha pred iztekom odpovednega roka, potem ne.

V nasprotnem primeru da. Najemno razmerje traja vse do izteka odpovednega roka, zato ste dolžni plačati vse obveznosti, ki izhajajo iz najemnega razmerja. Tisti stroški, ki se obračunajo po dejanski porabi (npr. ogrevanje, če so razdelilniki; elektrika, če ima vsako stanovanje svoj števec; itd.) bodo pač nižji, ker tega niste uporabljali, ostali stroški pa normalno odpadejo na vas, kot da bi v stanovanju še živeli. Če se je v tem času v stanovanje vselil nov najemnik, pa ni plačal teh stroškov, lahko od njega terjate povračilo.
Nazaj na vrh
Barbara86
PrispevekObjavljeno: Pet 24 Mar, 2017 13:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Mar 2017 8:59

Hvala za hiter odpis.
Moram reči, da mi je delovalo popolnoma nelogično, da bi bil ta strošek na meni. Pomislila sem tudi, da je za tem varščina v višini dveh mesečnih najemnin (ker se ni našel naslednik pravočasno, se mi je trgalo od nje).
Kar ste zapisali, pa mi daje vedeti, da moram pogledati v pogodbo in se dogovoriti.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu