Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Ravnanje v primeru neverodostojnega policijskega obvestila
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mantra
PrispevekObjavljeno: Sob 15 Okt, 2016 12:50  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2011 23:00

Pozdravljeni.Rabim nasvet kako ravnat v primeru možnega neverodostojnega policijskega obvestila ki navaja nepravilno prečkanje ceste izven prehoda za pešce.
Preiskava je še v teku.Vendar po pogovoru z policistom že neomajna in za njih zaključena.
Prijateljico je zbil avtomobil in je trenutno v komi.Njeno življenje je na nitki.Ima več hudih zlomov in težke poškodbe glave.
Na cestišču ni sledov zaviranja povročitelja,samo z policijsko barvo označeni sledovi izlitja hladilne tekočine iz poškodovanega hladilnika v dolžini 50 metrov kot posledica hudega trka.Hladilna tekočina se je pričela razlivali takoj po prevozu povročitelja čez prehod za pešce.Policist ki vodi zapisnik pa je že možu prijateljice omenil da bo dobila nalog za plačilo globe zaradi nepravilnega prečkanja ceste.
To me je razjezilo in sem stopil v akcijo.
Prijateljica je hodila vsak dan čez ta prehod ki je označen s semaforjem pravilno.
Do sedaj sem izvedel da ima voznik povročitelj pričo a ta naj bi bila njen prijatelj.Nepreverjeno.Ostali iz blokov in okolice po mojih pozvedbah ne vedo nič.
Na ulici sta dve kamere na javnih ustanovah ki sta dogodek upam da posneli.Zanima me ali lahko te posnetke uporabim kot ugovor oz.dokazno gradivo in kako.
V naprej se vam zahvaljujem za pomoč in odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pon 17 Okt, 2016 8:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

?

Zanima me ali lahko te posnetke uporabim kot ugovor oz.dokazno gradivo in kako.

Kot kaj pa nastopaš v postopku? Kje bi to uporabil? Predvsem pa... kako bi dobil? Lepo, da si "stopil v akcijo", ampak zato ne dobiš nekega posebnega statusa preiskovalca...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu