Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Izvršba avtomobila
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Lera
PrispevekObjavljeno: Tor 08 Nov, 2016 21:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Nov 2016 20:54

Pozdravljeni,

potrebovala bi pomoč, oziroma vsaj kakšen koristen nasvet pri sledeči zadevi.
Vse se je začelo leta 2013, ko sem si kupila nov avtomobil, plačan z gotovino. Takrat nisem še bila polnoletna, zato sem kot uporabnika vozila vpisala svojega očeta.
Uporabnica vozila sem bila samo jaz, od leta 2013 do 2016. Moj oče ga ni nikoli uporabljal.
Oče je imel dolgove že od prej, ampak nismo vedeli da ga imajo zaradi tega, ker je bil on naveden kot uporabnik vozila, pravico rubiti.
Uporabnik avtomobila je bil samo prvo leto, dokler nisem dobila svojega vozniškega izpita in sem bila lastnica ter uporabnica svojega avtomobila.
Obrnili smo se na odvetnika, vendar se ni izšlo, saj so mi ugovor tretjega zavrnili letos februarja.
Takrat ni prišlo do dražbe in je vozilo ostalo v mojih rokah.
Kasneje smo se zmenili, da bo naš odvetnik reševal zadevo naprej, naredil, več kot očitno, ni ničesar.
Tri dni nazaj je nenajavljeno prišel izvršitelj na naš naslov ter rekel, da je prišel po vozilo in naj mu izročim ključe, ker bo vozilo na dražbi 11.11.2016. V nasprotnem primeru mi grozi zapor do dveh let.

Moje vprašanje je sedaj to, kaj lahko v teh treh dneh, do dražbe, naredim? Imam sploh kakšno možnost, da preprečim, oziroma, preložim datum dražbe in to zadevo rešim? Finančnih sredstev za odkup vozila na dražbi žal nimam.

Če ima kdo kakršne koli izkušnje, predloge ali nasvete, prosim da mi pomagate.

Hvala za Vaše odgovore in lep podzrav,

Lera
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: