Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Napačne geodetske meritve
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Uporabnik3
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Nov, 2016 14:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Nov 2016 14:12

Pozdravljeni!
Zelo bi mi prišel prav kakršenkoli nasvet v spodaj opisani situaciji.

Sosed je na spletu preko digitalnega izrisa mapne kopije opazil, da je del moje ograjene parcele tako rekoč »javno dobro« in na občini oddal vlogo za odkup. Gre se za površino v izmeri okoli 4*30 m2. Nastale so velike težave, saj je celotna parcela v moji lasti, za kar imam tudi dokaze – papirne mapne kopije, celo iz časa Avstro-Ogrske.

Za pomoč sem se obrnil na odvetnika, ki me je zastopal in ustavil proces meritev in odkupa moje parcele. Na žalost pa so se zadeve zakomplicirale.
Pri zadnjem obisku odvetnika je bil tam tudi geodet, ki je izvajal elektronske meritve, ki so objavljene na spletu. Na parceli se ni izvajala geodetska meritev, geodet je zarisal polovico parcale na javnem dobrem brez meritev te parcele, na podlagi meritev v okolici brez upoštevanja starega katastra mapnih kopij iz Avstro-Ogrske in Jugoslavije. Skupaj z odvetnikom sta me prepričevala, da so te meritve pravilne. Odvetnik je celo izjavil, da kaj se pravdam za ta 2m zemlje (hkrati pa od mene že pokasiral 500 eur). Ne vem kam naj se v tej situaciji obrnem, hkrati tudi ne bi rad zapravil celega premoženja za pravdanje. Kaj mi v tej situaciji preostane?

Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
susa
PrispevekObjavljeno: Sre 09 Nov, 2016 21:31  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Okt 2009 11:56

1. poskus odkupa od občine. Mogoče maš kakšen del pločnika, ki je še vaš in menjaj z občino.

Javno dobro si ne moreš priposestvovati zato v tožbo nima smisla it.

Glede kart iz Avstroogrske in YU. Takrat je bilo mogoče res drugače kot sedaj. ampak veljavne so zadnje karte in ne tiste stare.
Pojdi na geodetsko in naj ti predložijo- razložijo kaj se je dogajalo s temi prcelami v preteklosti in od kdaj naprej je tako stanje kot izkazuje kataster danes. Lahko bi bila tudi kakšna pomota- malo verjetno.

M
Nazaj na vrh
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Tor 20 Dec, 2016 15:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 17:49

susa je napisal/a:

Javno dobro si ne moreš priposestvovati zato v tožbo nima smisla it.
M

To je zanimivo.

Občina si lahko prilasti zasebne parcele za pot, občasi si pa starih občinskih poti ne moremo prilastiti.

Pri meni so enostavno naročili meritev, ukradli 54m2 zazidljive parcele(jo enostavno zmanjšali za 54m2) in ko sem se na to pritožil sem dobil odgovor, da se prvič lahko meri prosto po Prešernu ampak izključno samo v korist občine...
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu