Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Upravljalec večstanovanjske stavbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
678910
PrispevekObjavljeno: Sob 03 Dec, 2016 23:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2016 22:43

Imamo upravljalca večstanovanjske stavbe, ki nam je letos (vsem strankam) pomagal urediti kredit za plačilo fasade na večstanovanjski stavbi. Ker upravljalec ničesar ne dela tako, kot bi moral, saj moramo za vsako stvar kar naprej dobesedno težiti upravljalcu, želimo le tega zamenjati. Ali nas na novo pridobljeni kredit kakorkoli ovira pri tem? Koliko mora biti podpisnikov v večstanovanjski stavbi, da se upravljalca lahko zamenja? Za najem kredita nas je moralo biti 100 %. Potem pa me zanima še sledeče: kako je mogoče, da banka (od katere smo dobili kredit, ki ga sedaj mesečno plačujemo in ga še bomo kar nekaj let) izplača "NAGRADO" upravljalcu stavbe in sicer nekaj stotakov, če mi upravljalca PLAČUJEMO ZA TA DELA? Kako si upravljalec upa se s tem še pohvaliti na oglasni deski? Kam to prijaviti - protikorupcijski ali kam? In še nekaj me zanima: če imam neko vprašanje, ki ga naslovim na našega upravnika, v kolikšnem času naj bi odgovoril? Hvala za čimprejšnji odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaaaaaaaan
PrispevekObjavljeno: Ned 04 Dec, 2016 12:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Nov 2016 1:34

Upravljalca lahko razrešite s soglasjem solastnikov, ki imajo (imate) skupaj več kot polovico solastniških deležev.

Kredit je sicer pridobil upravljalec, a za vas. Kar pomeni, da ste od sklenitve kreditne pogodbe stranka le-te le vi in banka. Če menjate upravljalca, to nikakor ne bo vplivalo na vaš kredit.

Če druga oseba nekomu nekaj podari (banka), vi s tem nimate nič za opraviti. Gre za popolnoma legalno zadevo.
Komisija za preprečevanje korupcije je v večini primerov namenjena zgolj nadzoru izvajalcev nalog javnega sektorja in se ne uporablja za razmerja povsem zasebnopravne narave.

Upravljalec vam mora vsekakor odgovoriti v nekem razumnem času, odvisno od same narave vprašanja.

Če z upravljalcem niste zadovoljni vam priporočam, da ga zamenjate. Ne pozabite, da ne gre nikakor za kakršnokoli dobrodelnost, ampak je za svoje delo upravnik plačan. Če ga ne opravlja dobro, ni razloga da ga obdržite.
Nazaj na vrh
lotka
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Dec, 2016 12:56  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2009 12:11

678910 je napisal/a:
Imamo upravljalca večstanovanjske stavbe, ki nam je letos (vsem strankam) pomagal urediti kredit za plačilo fasade na večstanovanjski stavbi. Ker upravljalec ničesar ne dela tako, kot bi moral, saj moramo za vsako stvar kar naprej dobesedno težiti upravljalcu, želimo le tega zamenjati. Ali nas na novo pridobljeni kredit kakorkoli ovira pri tem? Koliko mora biti podpisnikov v večstanovanjski stavbi, da se upravljalca lahko zamenja? Za najem kredita nas je moralo biti 100 %. Potem pa me zanima še sledeče: kako je mogoče, da banka (od katere smo dobili kredit, ki ga sedaj mesečno plačujemo in ga še bomo kar nekaj let) izplača "NAGRADO" upravljalcu stavbe in sicer nekaj stotakov, če mi upravljalca PLAČUJEMO ZA TA DELA? Kako si upravljalec upa se s tem še pohvaliti na oglasni deski? Kam to prijaviti - protikorupcijski ali kam? In še nekaj me zanima: če imam neko vprašanje, ki ga naslovim na našega upravnika, v kolikšnem času naj bi odgovoril? Hvala za čimprejšnji odgovor.

pozdrav, zanima me ali pri vas ni bilo nikogar , ki bi placal z gotovino. sama zelim placati z gotovino, ostali pa s tem kreditom kot vi, pa pravijo da je nemogoce. ker je pri nas izracun na 9 let, se mi zdi nesmiselno placevati tako dolgo in placevati obresti. lp lidija
Nazaj na vrh
678910
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Dec, 2016 10:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2016 22:43

Pri nas ni bilo nikogar, ki bi plačal z gotovino, a vendar je obstajala tudi ta opcija. Vašemu upravljalcu stavbe povejte, da želite še pred najetjem kredita odplačati Vaš del, oni Vam izračunajo Vaš del, plačate, najamejo toliko nižji kredit in to je to... Vsaj pri nas je bilo tako rečeno.
Nazaj na vrh
lotka
PrispevekObjavljeno: Tor 13 Dec, 2016 10:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2009 12:11

678910 je napisal/a:
Pri nas ni bilo nikogar, ki bi plačal z gotovino, a vendar je obstajala tudi ta opcija. Vašemu upravljalcu stavbe povejte, da želite še pred najetjem kredita odplačati Vaš del, oni Vam izračunajo Vaš del, plačate, najamejo toliko nižji kredit in to je to... Vsaj pri nas je bilo tako rečeno.

ja nekaj pravijo, da bi morali iti vsi v ta kredit, da drugace ne gre. bomo videli, sem jim zastavila pisno vprasanje. ker je biilo govora, da ce ne gremo vsi v to in ce kdo placa z gotovino imajo potem ostali visje obresti, ceprav ne vem po kateri logiki je to. ce se glavnica kredita zmanjsa bi se tud obresti oble, ne pa nizji kredit visje obresti.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu