Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Upravljalec stavbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
678910
PrispevekObjavljeno: Pon 12 Dec, 2016 21:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2016 22:43

Pozdravljeni,
Upravljalcu stavbe sem poslal email z vprasanji o temi glede nase vecstanovanjske stavbe
Zanima me sledece: ali lahko upravljalec stavbe poslje moj email in svoj odgovor osebi, ki je v nadzornem odboru vecstanovanjske stavbe? Kaj s tem ne krsi varovanje podatkov? Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lotka
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Dec, 2016 9:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Maj 2009 12:11

678910 je napisal/a:
Pozdravljeni,
Upravljalcu stavbe sem poslal email z vprasanji o temi glede nase vecstanovanjske stavbe
Zanima me sledece: ali lahko upravljalec stavbe poslje moj email in svoj odgovor osebi, ki je v nadzornem odboru vecstanovanjske stavbe? Kaj s tem ne krsi varovanje podatkov? Hvala za odgovor.

ste mogoce pridobili podatek od koga drugega glede na to , da tu ni odgovora, ker so pri meni naredili enako?
Nazaj na vrh
678910
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Dec, 2016 10:59  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2016 22:43

Nisem še dobil odgovora
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Dec, 2016 16:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Upravnik je dolžan zastopati interese vseh etažnih lastnikov. Mislim, da bi kršil svoje obveznosti, če o korespondenci z enim od etažnih lastnikov ne bi obvestil še ostalih.
Nazaj na vrh
lotka
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 16:25  Odgovori s citatom

ja ce se nanasa na stavbo, moje vprasanje se je pa nanasalo na moje placilo in da ne soglasam z kreditom in da zelim poravnati z gotovino, kar se mi zdi osebna zadeva
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 16:34  Odgovori s citatom

Osebna zadeva bi bila samo, če bi vi najemali kredit, ki ni v nikakršni zvezi s stanovanjsko stavbo, pri upravniku. Upravnik ne deluje v svojem imenu, je samo "poštni nabiralnik" oziroma organizator, ki usklajuje razmerja med solastniki. Kot tak je dolžan o vsem obveščati ostale solastnike.
Nazaj na vrh
lotka
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 17:02  Odgovori s citatom

NO, CE STE PRAVNIK SE ENO VPRASANEJ IN SICER JE ENA IZMED MOZNOSTI PLACILA FASADE
TA:

etazni lastniki se z izvajalcem dogovorijo za placilo na obroke in se zadeva spelje po nacinu odkupa terjatev, z akar se potrebuje soglasje vec kot 75% lastnikov. v tem primeru bodo vsi etazni lastniki , tudi tisti, ki imajo lastna sredstva, plačevali po obrokih , skupaj s stroski obrocnega odplacila. ni mozno placati svoje obveznosti v enkratnem znesku.

Glede na to, da imam gotovino in ne mislim placevati obresti, me zanima kako me lahko prisilijo v kreditiranje in placilo obresti samo na podlagi tega, ker se s tem strinja 75%ostalih in posameznik ne more poravnati z gotovino.

hvala za odgovor
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pon 19 Dec, 2016 17:12  Odgovori s citatom

lotka je napisal/a:
Glede na to, da imam gotovino in ne mislim placevati obresti, me zanima kako me lahko prisilijo v kreditiranje in placilo obresti samo na podlagi tega, ker se s tem strinja 75%ostalih in posameznik ne more poravnati z gotovino.

hvala za odgovor

S tem, ko ste pridobili lastninsko pravico v stavbi, ki je v etažni lastnini (oziroma v solastnini, kot je veljalo pred letom 2003), ste vnaprej dali soglasje, da se boste glede vseh medsebojnih razmerji (z izjemo tistih, za katero je potrebno soglasje vseh etažnih lastnikov) podredili volji večine in določbam, kot jih vsebuje akt o ustanovitvi etažne lastnine. Če vam to ne ustreza imate možnost prodati svojo nepremičnino, oziroma po sodni poti doseči drugačen način upravljanja stavbe, če menite, da je trenutni v nasprotju z zakonom in prisilnimi predpisi.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu