Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Razlastitev-se jo sploh, da preprečiti?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Sre 14 Dec, 2016 15:21  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Dec 2008 17:49

Po moji parcele so še starši skupaj s tremi sosedi sami naredili pot.
Sicer ti sosedje nimajo vpisane kakšne služnostne pravice ampak jo po mojem imajo že itak priposestvovano in me sploh ne motijo.

Je pa lopovska občina to pot kar protiustavno kategorizirala kot občinsko pot in zdaj so me na tej protiustavni podlagi začeli razlaščati.

Gre se samo zato, da bo županov kolega dobil lep dovoz, da bo lahko zidal.

Ima pa občina v lasti kar tri druge poti, kjer bi lahko uredila pot ampak jih očitno najceneje pride to, da me razlastijo.

Razlastitvi nasprotujem zato, ker mi bodo s pozidavo odžrli še tisto malenkost sonca, ki ga še dobimo pozimi, ob tem bo pa zaradi precej več prometa, še stalno ropotanje mimo naše hiše.

Zanima me ali obstoja kakšna možnost, da razlastitev preprečim ali pa vsaj da jo čimbolj zavlečem?

Zdaj sem z upravne enote očitno dobil vabilo na razlastitveno obravnavo in me zanima ali lahko začnejo razlastitev, če tega ne podpišem ampak samo dobim 15ti dan v nabiralnik?

Za vsak nasvet bi bil zelo hvaležen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Tor 20 Dec, 2016 15:22  Odgovori s citatom

A mi res nihče ne zna pomagati pri boju proti lopovski občini?

V normalni državi si občina ne more kar prilastiti poti, ki gre po naši parceli in jo uporabljamo skupaj s sosedi, ne dovolimo pa, da bi se ta naša pot uporabila za širitev naselja, da bo lahko županov kolega pozidal travnik.po tej naši poti.

Do tistega travnika ima občina v lasti tri druge možne poti, vztraja pa pri tej naši, ker jim ne bi bilo treba prav nič vložiti.

Mi bomo imeli pa uničeno parcelo, zaradi 5m odmika od ceste ne bo nikoli možna gradnja hiše, vse bomo imeli osenčeno, precej več prometa, še manj miru...

Če je komu že uspelo preprečiti razlastitev naj se mi prosim oglasi.

Druga stvar, ki me zanima pa je ta ali je res pri razlaščanju vse odvetniške stroške dolžna nositi občina?
Nazaj na vrh
GMarjan
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Dec, 2016 16:46  Odgovori s citatom

Vidim, da se proti občini/državi očitno ne upa boriti nihče.

Če se kak odvetnik ukvarja z razlastitvami in mu je že kdaj uspelo preprečiti razlastitev naj se mi prosim oglasi.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu