Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Osebni stečaj in problemi z banko
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
urskam1
PrispevekObjavljeno: Čet 15 Dec, 2016 12:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 12:48

Avgusta letos sem končala osebni stečaj. Včeraj sem želela odpreti račun na NLB, kjer so mi ga začuda zelo priazno odprli. Takoj po podpisu pogodbe za odprtje računa pa mi je gospa pojasnila da imam iz leta 2005 pri njih dolg v znesku 80.000 tolarjev, ki ga bom mogla zdaj ko sem odprla račun z obrestmi vred plačati. Osebni stečaj in odpis obveznosti mi tu baje nič ne pomaga ker sem sama želela račun in zdaj bodo že odpisan dolg aktivirali nazaj. Kaj to smejo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Dec, 2016 13:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Živjo.

Mislim, da ne smejo.

V kolikor se je postopek osebnega stečaja za vas končal s pravnomočnim odpustom obveznosti, so vse terjatve, nastale do dne pričetka stečaja, odpuščene in jih upniki nimajo več pravice zahtevati od vas.

Če bi se stečaj končal brez odpusta, pa lahko tisti upniki, si so svoje terjatve prijavili v stečaj in so bile priznane (drugi pa ne!), od vas zahtevajo plačilo prijavljenih in priznanih terjatev.

Naj vam gospa na banki točno navede na kakšni pravni podlagi bi domnevni dolg morali vrniti. To, da ste sami želeli račun, ni zadostno pojasnilo in nič ne pomeni.
Nazaj na vrh
Medvedova
PrispevekObjavljeno: Pet 16 Dec, 2016 13:35  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 19:41

Poleg tega je pa dolg že davno zastaran verjetno. Torej - tudi, če bi podlaga za terjanje bila (pa je ni), je dolg že zastaral in ga nimajo več pravice terjati od vas.
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 17 Dec, 2016 16:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Z odpustom obveznosti upnik izgubi pravico zahtevati plačilo po sodni poti. Obveznost pa kljub temu ostaja, kar pomeni, da jo dolžnik lahko še vedno prostovoljno izpolni. Tudi z zastarano terjatvijo je enako: dolžniku ni prepovedano, da jo izpolni, obstaja še vedno, le upnik je ne more izterjati. Zato bi bilo zanimivo videti, ali je v splošnih pogojih poslovanja banke (ki ste jih sprejeli s tem, ko ste odpril pri njih TRR) kakšna določba o tem, da se z odprtjem računa odpovedujete zastaranju oziroma odpustu starih obveznosti.
Nazaj na vrh
urskam1
PrispevekObjavljeno: Ned 18 Dec, 2016 0:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Dec 2016 12:48

Hvala za odgovore. V petek sem šla tja nazaj in raje zaprla račun, ter gospe pojasnila da mi je bil dolg odpuščen. Vse kar je naredila je skomignila z rameni, zaprla račun in rekla da bi se dandanes pač vsi radi zadolževali, plačal pa nihče ne bi. Sploh nisem komentirala. Zahvalila sem se za njen čas in odšla. Upam da je s tem konec saj bi res rada začela na novo.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu