Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  izvrsba na podjetje z blokiranim trr
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
erava
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Dec, 2016 16:36  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Dec 2016 16:25

pozdravljeni

podjetje dolznik ima okoli 30.000 eur na racunu pri Nlb vendar je racun blokiran s starni FURSA.
Podjetje mi je dolzno 16.000 eur in so mi iz podjetja svetovali naj naredim izvrsbo preko sodisca in da bom dobil svoje nazaj. Zanima me je to sploh mozno dobiti denar z blokiranega TRR.

P.s direktor podjetja mi je pokazal trenutno stanje racuna in je res 30k eur vendar racun blokiran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Dec, 2016 17:18  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Brez izvršbe zagotovo ne boste dobili nič. Tudi z izvršbo verjetno ne, vendar obstaja minimalna možnost, če bo dolžnik potem, ko bo FURS poplačan, imel še kakšne prilive. Davčni dolg je sicer prednosten in se poplača pred vsemi ostalimi upniki, tako, da če so sredstva zarubljena in če upnik ne plača dolga s svojimi drugimi sredstvi, tisti znesek, ki je sedaj "blokiran" na TRRju, ni na razpolago za vaše poplačilo. In mimogrede, kar vam pokaže dolžnikov direktor, je treba jemati s precej rezerve. Ali je račun blokiran, je razvidno na AJPESu.
Nazaj na vrh
erava
PrispevekObjavljeno: Pon 26 Dec, 2016 20:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Dec 2016 16:25

podjetje ima blokiran racun ( razvidno na Ajpesu) s strani Fursa, vendar ne zaradi neplacila davka oz. prispevkov, blokada racuna nima zneska da je podjetje kaj dolzno, sklep Fursa je da se pojasni glede prihodkov na racun( fiktivno delovanje)....na racunu je trenutno 30k in sem mnenja da bi z eizvrsbo prisel do svojih 16k, ki mi so mi dolzni...
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 29 Dec, 2016 11:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Dokler je račun blokiran, bo izvršba šla v čakalno vrsto. Če se bo izkazalo, da ima država kakršne koli terjatve do dolžnika, bo pred "odblokiranjem" računa ta dolg izterjan, šele nato bodo sledile vse ostale izvršbe.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu