Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Nakup hiše
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
It2
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jan, 2017 14:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jan 2017 13:58

S partnerko sva prijavljena v skupnem gospodinjstvu. Pred 1m sva sla narazen. Ker bom kupil lastno hiso in se potem tam prijavil me zanima ali mi lahko 'skace' v mojo nepremicnimo za kakrsno koli izplacilo? Ali je bolje v tem primeru da se vsaj zacasno prijavim pri stardih kjer trenutno sem. Hiso bom dobil konec meseca. Hvala za nasvet[/code]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jan, 2017 18:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

It2 je napisal/a:
S partnerko sva prijavljena v skupnem gospodinjstvu. Pred 1m sva sla narazen. Ker bom kupil lastno hiso in se potem tam prijavil me zanima ali mi lahko 'skace' v mojo nepremicnimo za kakrsno koli izplacilo? Ali je bolje v tem primeru da se vsaj zacasno prijavim pri stardih kjer trenutno sem. Hiso bom dobil konec meseca. Hvala za nasvet[/code]

Kje ste prijavljeni nima nobenega vpliva na zahtevke bivše partnerke. Če ima do vas kakršne koli zahtevke (npr. iz naslova skupnega premoženja) in če takih zahtevkov ne izplačate, potem lahko z izvršbo poseže na vsako premoženje, ki je v vaši lasti v času izvršbe; konkretn - lahko zahteva rubež hiše, če vi v nje živite ali ne, če ste v njej prijavljeni ali ne.
Nazaj na vrh
It2
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jan, 2017 21:27  Odgovori s citatom

Do sedaj sva zivela pri njenih starsih v njuni hiši. Tam sva imela oba stalno prebivalisce. Jaz sem vecino denarja vlozil v popravilo in obnovo zgornjega dela kjer sva bivala. Jaz od nje ne zelim nicesar. Nocem pa da se mi upikuje v hišo ki jo bom kupil. Nisva bila porocena in me zanima ali in kako dokazovati da nisva vec skupaj (v primeru da bo to potrebno). In to, da je bila hisa (moja last) pridobljena po tem ko sva se razšla. Imava tudi dva mladoletna otroka.
Se opravicujem ce postavljam nesmiselna vprašanja, ampak sem laik v teh stvareh.
Hvala za odgovore vsem
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 12 Jan, 2017 21:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

It2 je napisal/a:
Do sedaj sva zivela pri njenih starsih v njuni hiši. Tam sva imela oba stalno prebivalisce. Jaz sem vecino denarja vlozil v popravilo in obnovo zgornjega dela kjer sva bivala. Jaz od nje ne zelim nicesar. Nocem pa da se mi upikuje v hišo ki jo bom kupil. Nisva bila porocena in me zanima ali in kako dokazovati da nisva vec skupaj (v primeru da bo to potrebno). In to, da je bila hisa (moja last) pridobljena po tem ko sva se razšla. Imava tudi dva mladoletna otroka.
Se opravicujem ce postavljam nesmiselna vprašanja, ampak sem laik v teh stvareh.
Hvala za odgovore vsem

Prenehanje zveze se dokazuje s pričami. Sama prijava/odjava bivališča na UE ni relevantna. Zunajzakonska skupnost lahko obstaja tudi, če imata parnterja prijavljena različna bivališča, če dejansko živita skupaj, in obratno, tudi če imata isto bivališče prijavljeno, pa ne živita skupaj, zveza ne obstaja. Ste pa dolžni po zakonu prijaviti svoje dejansko in pravo bivališče, sicer ste v prekršku.

Dali ste mi premalo podatkov, da bi veldela, ali bi hiša spadala v skupno premoženje ali ne. V principu spada v skupno premoženje samo tisto, kar je bilo pridobljeno z delom v času trajanja zveze in sicer konkretno dokler je obstajala ekonomska skupnost obeh partnerjev. Spada pa v skupno premoženje tudi vse tisto, kar je (kasneje) kupljeno iz tega premoženja. Tako da če boste hišo kupili s sredstvi skupnega premoženja (sem spadajo npr. prihranki od vaše plače iz časa trajanja zveze), potem lahko tudi hiša pade v skupno premoženje. Če bo hiša kupljena na kredit, ki ga boste odplačevali v celoti v bodoče, iz premoženja, ki ga boste šele pridobili (bodoče plače itd.), potem ne bo spadala v skupno premoženje. Bo pa to vaše posebno premoženje, ki se lahko rubi zaradi plačila vaših obveznosti (npr. neplačanih preživnin, kakšnih drugih obveznosti do partnerke, ki izhajajo še iz časa trajanja zveze ali kasneje, itd.) Upam, da me sedaj razumete.
Nazaj na vrh
It2
PrispevekObjavljeno: Pet 13 Jan, 2017 8:44  Odgovori s citatom

Najlepša hvala za odgovor. Mi je zelo pomagal.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu