Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  PRAVICE- odselitev partnerja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mala.dusa
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jan, 2017 0:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2017 0:33

nujno prosim za nasvet.

Nazadnje urejal/a mala.dusa Tor 25 Apr, 2017 22:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 17 Jan, 2017 14:11  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

mala.dusa je napisal/a:
Pozdravljeni,
nujno potrebujem nasvet. Z izven.partnerjem sva se razsla. Odselil se je iz hiše k novi partnerki. Z otrokom sem ostala v hiši, ki pa je skupna last in se predmet delitve skupnega premozenja. Do sodisca se nismo prisli. Zanima me slednje.

1.ali partner lahko vstopa in izstopa iz hise po "mili volji" in odnasa ven stvari.

Vstopa da, odnaša ne (kolikor so to stvari, ki spadajo v skupno premoženje).

mala.dusa je napisal/a:
2.ali lahko zamenjam kljucavnico,saj v hisi zelim bivati v miru in svoji intimi

Ne.

mala.dusa je napisal/a:
3.ali mi lahko prepreci (grozi) obisk prijateljic, znancev,prijateljev in varusk otrok v moji odsotnosti.

Ne.

mala.dusa je napisal/a:
4.ali lahko sam od sebe v hiso pripelje svojo druzbo in tam npr.prespijo in se zabavajo.

Da. Kolikor gre za neko običajno zabavo (npr. da ne uničujejo stvari (razbijajo oken itd.), delajo česa nezakoniteka in podobno).

mala.dusa je napisal/a:
zelim samo mir in svojo intimo ter da nadaljujem zivljenje. Ker pa sem v fazi spoznavanja nekoga, ki bi mi tudi pomagal pr varstvu, bivsi pa vstop prepoveduje.

nujno prosim za nasvet.

Ne več čakat s postopkom delitve premoženja.
Nazaj na vrh
mala.dusa
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Jan, 2017 2:33  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jan 2017 0:33

Hvala za odgovor.

Zanima me še slednje, ker stvari odnaša in sama nisem vedno doma, pa četudi sem bila mu odnos nisem mogla prešprečiti. Poklicala sem 113 na koncu pa še sama skoraj pokasirala kazen. Ni počel ničesar nezakonitega.Sad

Kako je s plačilom položnic, sam se na drug naslov ni prijavil, ne želi pa plačati položnice niti za čas, ko je še bival v hiši (zadnji trije meseci so bili 100% v moje finančno breme)

Od mene pa zahteva polovico najemnine za stanovanje kamor se je odselil.Naj omenim,da ga iz hiše ni nihče podil ker pa ima drugo partnerko,ki pa je še poročena,seveda drugače nista mogla biti "skupaj" kot pa da sta se odselila na svoje.Ali sem mu dolžna plačevati najemnino in kako je s kreditom,ki ga že tretji mesec plačujem sama (kredit za hišo,še 15 let do izplačila), ali lahko potem ta znesek uveljavljam pri višjem deležu lastništva.

hvala ponovno:)
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 21 Jan, 2017 11:04  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

mala.dusa je napisal/a:
Hvala za odgovor.

Zanima me še slednje, ker stvari odnaša in sama nisem vedno doma, pa četudi sem bila mu odnos nisem mogla prešprečiti. Poklicala sem 113 na koncu pa še sama skoraj pokasirala kazen. Ni počel ničesar nezakonitega.Sad

Kako je s plačilom položnic, sam se na drug naslov ni prijavil, ne želi pa plačati položnice niti za čas, ko je še bival v hiši (zadnji trije meseci so bili 100% v moje finančno breme)

Odvisno ali gre za stroške, ki so odvisni od lastništva (npr. komunalni prispevek), ki jih je dolžan nositi sorazmerno svojemu lastništvu, ali pa za stroške, ki so odvisni od bivanja (elektrika, voda itd.), ki jih je dolžan nositi sorazmerno s časom, ki ga v hiši preživi.

mala.dusa je napisal/a:
Od mene pa zahteva polovico najemnine za stanovanje kamor se je odselil.Naj omenim,da ga iz hiše ni nihče podil ker pa ima drugo partnerko,ki pa je še poročena,seveda drugače nista mogla biti "skupaj" kot pa da sta se odselila na svoje.Ali sem mu dolžna plačevati najemnino in kako je s kreditom,ki ga že tretji mesec plačujem sama (kredit za hišo,še 15 let do izplačila), ali lahko potem ta znesek uveljavljam pri višjem deležu lastništva.

hvala ponovno:)

Najemnine za svoje stanovanje ne more zahtevati. Lahko pa zahteva povračilo za uporabo hiše v kateri živite, saj ta ni (še) v celoti vaša in sicer sorazmerno glede na vajine solastniške deleže (kot bodo ugotovljeni). Zato ne odlašat s postopkom delitve skupnega premoženja.

Kredit za hišo je dolg skupnega premoženja, torej se bo med vama delil enako kot aktiva skupnega premoženja. S plačilom kredita ne dobite avtomatično večjega deleža na (konkretno) hiši, se pa upošteva pri ugotavljanju deležev na skupnem premoženju kot celoti - to je zelo poenostavljeno povedano. Pojdite do odvetnika - in ne odlašajte s postokom delitve skupnega premoženja!
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu