Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  POPLAČILO DOLGA
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
SIBRA67
PrispevekObjavljeno: Pet 27 Jan, 2017 11:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Okt 2007 17:38

Pozdravljeni. Pred dvema letoma je družinsko podjetje zašlo v težave, zato so nam najprej na banki zablokirali TRR, nato pa so ga v letu 2015 sami zaprli, ker ni bilo nikakršnega prometa. Podjetje dolguje 3.000,00 €. Celoten dolg je do FURS-a iz naslova DDV. V lanskem letu se je moje in ženino finančno stanje v toliko popravilo, da bi se lahko pričel sanirati dolg. Ko sem kontaktiral FURS, kako naj pričnem odplačevati dolg, če podjetje nima odprtega TRR in tudi ne more odpreti novega iz zgoraj navedenih razlogov, so mi odgovorili, da lahko pričneva odplačevati dolg kar iz svojih osebnih TRR, samo kot plačnika je treba navesti podjetje. Ko sem vprašal, če je to sploh zakonito, so mi odgovorili, da pri njih ne gledajo, kdo plača, samo da je.
Zraven pa smo lani zaprosili tudi za obročno plačevanje dolga, v odgovor pa nas je v začetku letošnjega leta obiskal davčni izterjevalec. Zraven je imel izvršbo na premičnine iz dne 22.11. 2016, katero sem prvič videl takrat.
Tudi izterjevalcu sem pojasnil, da dolga ne morem plačati takoj, če bi lahko, bi ga že zdavnaj. Prosil sem ga, da bi odplačeval v 15 obrokih po 200 €, pa noče slišati. Dal mi je rok do konca meseca, da plačam polovico, za drugo polovico pa se bomo potem dogovarjali. Pokazal mi je izpis iz bilance podjetja, kjer bi naj podjetje imelo terjatve. Vendar lahko trdim, da jih nima, verjetno je to računovodstvo kaj prikazovalo, ne vem. Prikazana je kakšna terjatev podjetja do mene ali žene osebno. Izterjevalec je omenil, da bo on potem izterjal dolg od tistega, kateri je podjetju dolžan.
Mislim pa da tega on ne more, saj mora svoj dolg izterjati podjetje samo, ne pa nek izterjevalec.
Sedaj pa me zanima, kaj je za storiti in kaj je za pričakovati od izterjevalca.
Podjetje nima premičnega niti nepremičnega premoženja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu