Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  nakup nepremičnine na javni dražbi
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
NASVET1968
PrispevekObjavljeno: Pon 30 Jan, 2017 13:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jan 2017 13:21

Na dražbi sem kupila stanovanje, sedaj sem dobila sklep o domiku in plačala preostanek kupnine stanovanja.
- Nikjer nisem zasledila koliko dni je potrebno čakati, da bom sedaj prejela od socišča sklep o izročitvi nepremičnine in s tem pridobila pravico za vpis v zemljiško knjigo.
(od drabže, ki je bila 7.12.2016 pa do prejetja sklepa o domiku je trajalo 2 meseca).
- dolžnik je še vedno v stanovanju, verjetno bom morala vložit vlogo za izpaznitev stanovanja na sodišču-kdaj lahko dam to vlogo in koliko to stane?
- ali ima dolžnik še kakšno pravico?

hvala za odgovor,
lp
cvetka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Ned 05 Feb, 2017 23:40  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

NASVET1968 je napisal/a:
Na dražbi sem kupila stanovanje, sedaj sem dobila sklep o domiku in plačala preostanek kupnine stanovanja.
- Nikjer nisem zasledila koliko dni je potrebno čakati, da bom sedaj prejela od socišča sklep o izročitvi nepremičnine in s tem pridobila pravico za vpis v zemljiško knjigo.

To je zato, ker nikjer ni določeno.

NASVET1968 je napisal/a:
(od drabže, ki je bila 7.12.2016 pa do prejetja sklepa o domiku je trajalo 2 meseca).
- dolžnik je še vedno v stanovanju, verjetno bom morala vložit vlogo za izpaznitev stanovanja na sodišču-kdaj lahko dam to vlogo in koliko to stane?

Če je to dolžnikovo družinsko stanovanje, ima pravico v njem bivati še 3 leta, kot najemnik, kolikor je to pravico pravočasno uveljavljal. Rok za izselitev bo naveden v sklepu o izročitvi. Izselitev lahko zahtevate po pravnomočnosti sklepa in po poteku roka.

NASVET1968 je napisal/a:

- ali ima dolžnik še kakšno pravico?

hvala za odgovor,
lp
cvetka

Mogoče. Odvisno je od dejanskega stanja. Brez bolj konkretnega vprašanja ne morem dati konkretnega odgovora.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu