Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  zastaralni rok
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
gaya
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 16:07  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Avg 2010 10:42

Pozdravljeni!
Zanima me, kakšen je zastaralni rok za sum kaznjivega dejanja ponarjevanje listin?
Je res, da vsaki poskus sodnega vročevalca vročiti neki poziv na sodišče v zvezi s takšno zadeeeevo pretrga zastaralni rok?
Ponarjevanje naj bi zgodilo na hrvaškem, preiskovalno sodišče v Sloveniji dobili od hrvatov poziv, naj "storilca" zaslišajo, za to predpostavljam da mu pošiljajo pozive.

Enak li zastaralni rok za takšna dejanja na Hrvaškem, in pretrga se enako - z poskusom vročevanja?

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 16:43  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Če preganjajo Hrvati, potem se za zastaranje gleda njihov zakon. Vpršaj na njihovem forumu ali po poglej njihov krivični zakon.

PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 18:31  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!
Kako pa s pretrganjem roka, če je slovensko preiskovalno sodišče in policija poskušajo vročiti nako pošiljko, ki je povezana z pregonom hrvaških organov? Je res, da po slovenski zakonodaji ta rok se pretrga po vsakem poskusu (tudi neuspelem) vročitvi?
Hvala in LP
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 19:45  Odgovori s citatom

Po naši kazenski zakonodaji, ki ne pozna več relativnega zastaranja, temveč velja enotno, absolutno zastaranje, vročitev itd. nima več nobene veze. Ko zastara, zastara. Kako je po njihovi, pa ne vem. Gledati moraš njihovo, ne našo.

Glej KZ.1, poglavje zastaranje, kjer je vezano samo na čas, razen izvršitve pravnomočne sodbe.

PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 20:44  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Kot je rekel fan2: preganjali te bodo po hrvaškem pravu. S pravili, ki veljajo pri nas, si ne moreš ničesar pomagati. Dobro pa je, da se o tem posvetuješ z nekom, ki je strokovnjak za hrvaško pravo (najbolje hrvaški odvetnik) še pred zaslišanjem.
Nazaj na vrh
gaya
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 22:57  Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovore!
V vsakem primeru poskušam se izogniti zaslišanja ...

Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Feb, 2017 23:02  Odgovori s citatom

Izogibanje zaslišanju se lahko konča s prisilno privedbo.
Nazaj na vrh
gaya
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2017 11:31  Odgovori s citatom

Kdo bo izdal odredbo o prisilni privedbi? Preiskovalni sodnik v Sloveniji - ali hrvaško tožilstvo?
Kaj naj pomeni oznaka: Ipom-i..../2017 izdano Okrožnim sodiščem, ki je označena na listku, ki je pustil vročevalec? Domnevno kaznivo dejanje na Hrvaškem storjeno v letu 2015! Ali, dejansko vsak poziv od sodišča-poskus vročevanja obnovi datum-začetek pregona?
LP
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2017 12:06  Odgovori s citatom

Odredbo bodo kar naši izdali v okviru pomoči - oznaka Pom pomeni pomoč. Tvegaš tudi pripor. Za hrvaško ne vem točno, vendar imam v spominu, da imamo podpisan sporazum o sodeovanju, poleg tega pa so tudi v EU in izročitev njim tudi ne bi bila nemogoča. Jaz se ne bi hecal in tvega prisilnih ukrepov.

PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2017 22:15  Odgovori s citatom

Če obstaja tveganje pripora - mislite, da pripor in zaslišanje v Sloveniji, ali slovensko sodišče lahko izda odredbo za pripor, nato me izročijo hrvatom, da bi me priprli in zaslišali oni?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 08 Feb, 2017 23:58  Odgovori s citatom

Oboje. Če ne pridete na zaslišanje, vas lahko priprejo v Sloveniji. Obstaja pa tudi možnost, da Hrvaška zahteva vašo izročitev; so še neki posebni pogoji povezani s tem - ni to ravno moje področje - a možnost vsekakor je. Tako da če računate, da se boste tako dolgo izogibali vsem pravosodnim organom dveh držav, da bo kaznivo dejanje zastaralo, to ni ravno najbolj priporočljiva taktika.
Nazaj na vrh
gaya
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Feb, 2017 10:32  Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!
Vem, da taktika ni najboljša, ampak sedaj se ne morem privoščiti odvetnika (pri takšnih tarifih!), brez njega ne bi tvegal zaslišanje, ker pol pa vse, kar rečem, uporabijo zoper mene. Bi moral na Hrvaško, da priskrbim dokaze,da nisem jaz kriv - ampak trenutno nimam časa.
Mislite, da trenutno, ker mi vabijo na zaslišanje, ne morem dobiti potrdila o nekaznovanosti?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Feb, 2017 11:05  Odgovori s citatom

Če si ne morete privoščiti odvetnika, potem se obrnite na najbližje okrožno sodišče, kjer vam bodo dodelili brezplačno pravno pomoč (kolikor izpolnjujete pogoje - če jih ne, imate očitno dovolj sredstev, da sami plačate odvetnika).

Vaša pripomba o odvetniških tarifah pa je žaljiva. Tarife so ostale nespremenjene od leta 2003 - pokažite mi trgovino, kjer vam bodo kilo kruha prodali po enakih cenah kot pred 14 leti - tako da so storitve realno cenejše najmanj za 30% kot so bile takrat. Glede na zahtevnost in odgovornost tega dela, so nikakršne.
Nazaj na vrh
gaya
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Feb, 2017 12:27  Odgovori s citatom

Ne vidim nič žaljivega v svoji pripombi - sem že imela veliko stroškov z odvetniki, to je moje subjektivno mnenje. Glede zahtevnosti dela - se strinjam, sicer ne morem se strinjati z odgovornostjo odvetnikov Sad- imela sem preveč slabe izkušnje z odvetniki v pravdnih zadevah.
Sicer, vam verjetno znano, da niso vsi odvetniki pripravljeni dalati po BPPju.
Zelo sem vam zahvalna za nasvte in hitre odgovore, zelo ste mi pomagali.
Lep dan vam želim!
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Čet 09 Feb, 2017 12:38  Odgovori s citatom

gaya je napisal/a:
Sicer, vam verjetno znano, da niso vsi odvetniki pripravljeni dalati po BPPju.
BPP prizna polovico tarife iz leta 2003, zato se nekateri ne počutijo dovolj motivirane in je prav, da ne delajo, če že vnaprej vedo, da bo od njih toliko muzike kot plačila...

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 2
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu