Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  pomoč odpis zamudnih obresti
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mf1977
PrispevekObjavljeno: Tor 14 Feb, 2017 10:49  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Feb 2017 10:41

Spoštovani,

Vljudno vas naprošam za pomoč in sicer moj oče je prejel obvestilo o dolgu zavarovalnice in sicer glavnico, sodne stroške , valorizacijeske obresti iin seveda zamudne obresti. ta dolg izhaja še iz leta se mi zdi 2002 oz 2003, sklep o izvršbi pa iz leta 2005, sedaj ko je v penziji so ga našli in ga želijo izterjati, ker so zamudne obresti že skoraj enkrat večje od glavnice bi vas lepo prosila za nasvet kako naj napišem dopis za vsaj delni odpis obresti. naj povem da oče prejem 390,00 € pokojnine, dolg bi seveda rada poravnala a po obrokih in seveda z vsaj zmanjšanimi obrestmi če že en gre drugače. Že v naprej se vam najlepše zahvaljuejm za vaše nasvete in vas lepo pozdravljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lagertha
PrispevekObjavljeno: Čet 16 Feb, 2017 23:23  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Feb 2017 10:30

mf1977 je napisal/a:
Spoštovani,

Vljudno vas naprošam za pomoč in sicer moj oče je prejel obvestilo o dolgu zavarovalnice in sicer glavnico, sodne stroške , valorizacijeske obresti iin seveda zamudne obresti. ta dolg izhaja še iz leta se mi zdi 2002 oz 2003, sklep o izvršbi pa iz leta 2005, sedaj ko je v penziji so ga našli in ga želijo izterjati, ker so zamudne obresti že skoraj enkrat večje od glavnice bi vas lepo prosila za nasvet kako naj napišem dopis za vsaj delni odpis obresti. naj povem da oče prejem 390,00 € pokojnine, dolg bi seveda rada poravnala a po obrokih in seveda z vsaj zmanjšanimi obrestmi če že en gre drugače. Že v naprej se vam najlepše zahvaljuejm za vaše nasvete in vas lepo pozdravljam.

Če je sklep iz leta 2005 (in vmes ni bilo nobenih dopolnil, npr. dodatno sedstvo izvršbe), potem je zadeva zastarala.
Nazaj na vrh
mf1977
PrispevekObjavljeno: Čet 16 Feb, 2017 23:31  Odgovori s citatom

Pozdravljeni, lepa hvala za odgovor. Žal nebi vedela. Kee je oče vse do lanskega leta metal vse kar je dobil v smeti in se ni nič kaj dosti menil za dolgove za nazaj. Sedaj je sicer izvršba na trrju ampak ker ima tako nizko penzijo mu ne smejo nič trgati. Vas smem vprašati ali obstaja način kje bil lahko to izvedela.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 8:10  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Lagertha je napisal/a:
mf1977 je napisal/a:
Spoštovani,

Če je sklep iz leta 2005 (in vmes ni bilo nobenih dopolnil, npr. dodatno sedstvo izvršbe), potem je zadeva zastarala.
Ne, ni, če izvršba še teče in se ni ustavila pred več kot 10 leti.

PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 8:13  Odgovori s citatom

mf1977 je napisal/a:
as smem vprašati ali obstaja način kje bil lahko to izvedela.
Oče naj ti podpiše pooblastilo in greš na sodišče vpogledati v izvršilni spis. Tam pogledaš, če je bilo in kdaj je bilo kaj ustavljeno.

Drugače pa se lahko plača enostavno tako, da se plača, kolikor se lahko, plača lahko tudi tretji, ni se mu potrebno nič dogovarjati o obrokih itd., enostavno plača, četudi deloma. Zavrnili ne bodo, naredili bodo zgolj obračun na dan (delnega) plačila in upoštevali delno plačilo.

PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 9:11  Odgovori s citatom

fan2 , hvala za dogovor, oče je sicer govoril z odvetnikom, on pravi, da naj pustimo, ker da oni to probajo če bodo lahko kaj iztirjali. Meni ta odgovor pač ni bil všeč, ker mi ni jasno zakaj bi nekdo probal ali bo dobil svoje denar ali ne. Jaz menim dokler ne bo plačal se mu bodo nabijali poleg glavnice, zmaudnih obresti, sodnih stroškov še dodatni banćni stroški. Naj omenim da so obresti že sedaj skoraj dvakrat višje od glavnice.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 12:39  Odgovori s citatom

Dvakratni obresti je veljal do spremembe OZ, ko so obresti prenehale teči, če so dosegle glavnico. Sedaj to ni več važno in se obresti nabirajo.
Atov odvetnik ali njihov odvetnik?

Težave bodo npr. v zapuščini, ko se bo po atu kaj dedovalo + dolg, tako da je bolje plačati.

PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 12:54  Odgovori s citatom

Očetov znanec , ki je odvetnik. Oče nima premoženja razen penzije. Živi pri meni kot preužitkar.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 13:21  Odgovori s citatom

Če ni kaj vzet, ni kaj vzet. Sproži naj osebni stečaj.

PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 13:27  Odgovori s citatom

Jaz osebno bi plačala, če si dolžan si pač dolžan. Ne moreva, ker bi lahko stečajni upravitelj izpodbijal pogodbo o preužitku. Mislim pa da tudi če je povzročena škoda ne gre v stečaj, vsaj kolikor sem brala. Lahko pa se motim ker nisem pravnik.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 13:40  Odgovori s citatom

Ja, čta pred kratkim kakšno pogodbo sklepala, kjer je on prenesel premoženje na račun prevžitka, je nevarno, da vsak upnik, ki za to zve, gre v izpodbijanje takega posla. V primeru darila 3 leta, v primeru odplačnega posla 1 leto od sklenitve.

PrispevekObjavljeno: Pet 17 Feb, 2017 13:46  Odgovori s citatom

Ni bila sklenjena darilna pogodba, ampak preužitek on je notri do smrti.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu