Avtor Sporočilo
<  Avtorsko pravo  ~  Avtorske pravice - Internet
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Luka1988
PrispevekObjavljeno: Tor 18 Jul, 2017 17:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Okt 2012 14:29

Pozdravljeni,

Imam vprašanje glede slik na spletu. Več let smo sodelovali s podjetjem ki izdeluje spletne strani. Znotraj tega podjetja imajo tudi fotografa, kateri je takrat poslikal in objavil slike na spletu, portalih itd.

Ker kljub prošnjam za posodobitev strani ni bilo odziva smo se odločili in naredili novo spletno stran, staro pa smo po poteku licence ukinili oziroma nismo podaljšali domene. Tako rekoč smo šli k drugemu ponudniku.
Uporabili smo svoje slike in svoje vire.
Sedaj pa smo dobili klic prejšnjega fotografa naj takoj umaknemo vse njegove slike iz vseh portalov kjer so njegove slike (avtor ni naveden na nobeni sliki) sicer bo zahteval odškodnino. Po pregledu slik na google iskalniku sem našel nekaj portalov kjer so bile slike objavljene, vendar ne iz naše strani temveč strani prejšnjega podjetja.

Glede na to da so nam spletno stran naredili oni, prav tako objavili informacije na določenih portalih in verjetno dodali tudi slike za boljšo pozicioniranje na google iskalniku je skoraj nemogoče ugotoviti kje, kam in kdo je te slike naložil na splet. Seveda oni sami ne želijo tega odstraniti, mi pa nimamo ne uporabniških imen ne gesel za dostop do portalov
kjer bi lahko slike odstranili. Zdaj pa me zanima, kaj lahko v tem primeru naredimo mi in ali ima fotograf sploh kakšno podlago za odškodnino, saj ni nikjer naveden kot avtor razen na stari spletni strani, ki ni več aktualna in bo v kratkem izbrisana.

Gre se za slike Gostilne Strah. Prejšnja stran je bila strah.us, nova pa je gostilna-strah.si

Ugotovil sem da se na teh portalih pojavljajo slike tega fotografa, vendar jih nismo naložili mi.
www.malcajt.com
www.oljarna-sredisce.si
www.povezujemo.si
www.pamis.si
www.info-slovenija.si
www.freetime.si
www.lejmer.si
www.gurmancek.si
www.rumenestrani.si
www.infobel.com

Hvala za pomoč in lp,[url][/url]
Nazaj na vrh