Avtor Sporočilo
<  Zavarovalno pravo  ~  Nezgodno zavarovanje - enkratna premija ob sklenitvi kredita
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
alojz500
PrispevekObjavljeno: Tor 07 Mar, 2017 23:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Mar 2017 23:15

Pozdravljeni,
Leto in pol nazaj sem pri BKS banki sklenil stanovanjsko posojilo za 100.000 eur. Odplačilna doba 20 let. Pogoj za odobritev posojila je bil tudi sklenitev nezgodnega zavarovanja pri Merkur zavarovalnici. Šlo je za enkraten obrok premije v znesku 2.377,12 eur za kar se je skupaj z ostalimi stroški znižalo izplačilo kredita na moj TRR.

Ker so v tem času obrestne mere na bančnem trgu padle sem se odločil za reprogram kredita, vendar pri drugi banki na način da nova banka poplača moj celoten dolg do BKS banke. BKS banka tokrat ugodne obrestne mere ne nudi, zato sem "prisiljen" v menjavo banke.

Ker bom kredit predčasno odplačal sem se pozanimal kako je z zavarovanjem. Na banki so mi dejali, da s tem nimajo nič in da je po plačilu kredita in menjavi banke primer za njih zaključen. Na zavarovalnici Merkur pa pravijo, da polica z odplačilom kredita preneha.
Nobena stran me ni seznanila pri podpisih pogodb, da bo znesek premije za zavarovanje v primeru predčasnega poplačila kredita izgubljen. Moja želja je seveda, da se mi sorazmerni del premije zaradi predčasnega vračila kredita vrne ali pa da me zavarujejo za kredit pri drugi banki, ki zavarovanja sicer ne pogojuje. Zdi se mi neumno, da za leto in pol kolikor časa sedaj kredit odplačujem izgubim vseh 2377 eur in za naprej sploh nisem nezgodno zavarovan.
Sicer imam še sklenjeni dve nezgodni in eno življenjsko zavarovanje.
Zanima me ali zavarovalnica ravna prav in ali imam kakšne pravne možnosti da izterjam sorazmerni delež "neporabljene" zavarovalne premije.

Hvala in lp,

Alojz Hribernik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Zavarovalno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: