Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Hipoteka
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Gorenjka1971
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Mar, 2017 21:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Mar 2017 21:42

Podedoval sem zemljo s hipoteko na njej. Hipoteka je bil vknjižena leta 2004 za vrednost 4 mio SIT. Dolg je nastal sicer leta 2002, skozi mojega sorodnika, kot posledica leasinga, ki ga ni nikoli do konca odplačal, poravnal pa je nekih 20 obrokov od 60. Kasneje se je situacija obrnila tako, da ni imel iz česa plačevati, vsi postopki so bli pravnomočno ustavljeni - na dohodek, premičnine in nepremičnine, je pa vknjižena hipoteka na dve zemljišči. Dolg ni bil poplačan, hipoteka je ostala na dveh parcelah, jaz sem podedoval zemljo s hipoteko vred. Jaz bi to zemljo zdaj prodal in iz kupnine poplačal tudi to hipoteko, da bo že enkrat mir pred njo. Sestra me svari, naj tega ne delam, da so na tem dolgu še obresti in bodo te znesle precej več kot glavnica sama. Jaz trdim, da plačam samo to, kar je vknjiženo, torej te 4 mio SIT (nekako 15.000 €) ona trdi, da bom plačal še vse obresti in mi na koncu ne bo ostalo nič. Kdo ima prav?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 29 Mar, 2017 23:00  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Običajno v vpisu hipoteke v zemljiški knjigi piše ali in kakšne obresti so zavarovane s hipoteko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu