Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Nesreča dveh kolesarjev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
rorcanga
PrispevekObjavljeno: Sre 05 Apr, 2017 19:12  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2017 19:01

In sicer. Želel sem prehiteti kolesarja na kolesarski stezi. Pred prehitevanjem kolesar pred mano lepo vozi po desni strani kolesarske steze. Zato pritisnem na pedala in zapeljem mimo njega po levi strani nakar pa on sunkovito zavije v levo. Seveda je rezultat padec obeh in modrica tu in tam.
Kolesar me nato takoj napada, kaj za hudiča počnem itd. Po tem sva si izmenjala osebne podatke. Policije ni želel klicati in jast tudi ne.

Oseba je bila razburjena in rekla, da potrebuje moje podatke za zavarovalnico. Mu bodo sploh koristili, če ni bilo policije ?
In zanima me še ali lahko ta oseba proti meni sproži kakršno koli tožbo v tem primeru ?

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sre 05 Apr, 2017 20:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

rorcanga je napisal/a:
In sicer. Želel sem prehiteti kolesarja na kolesarski stezi. Pred prehitevanjem kolesar pred mano lepo vozi po desni strani kolesarske steze. Zato pritisnem na pedala in zapeljem mimo njega po levi strani nakar pa on sunkovito zavije v levo. Seveda je rezultat padec obeh in modrica tu in tam.
Kolesar me nato takoj napada, kaj za hudiča počnem itd. Po tem sva si izmenjala osebne podatke. Policije ni želel klicati in jast tudi ne.

Oseba je bila razburjena in rekla, da potrebuje moje podatke za zavarovalnico. Mu bodo sploh koristili, če ni bilo policije ?

Da. Klicanje policije ni predpogoj za obstoj odškodninskega zahtevka.

rorcanga je napisal/a:
In zanima me še ali lahko ta oseba proti meni sproži kakršno koli tožbo v tem primeru ?

Hvala in LP

Lahko. Ali bo uspela pa je odvisno od tega, kako spretno bo nabrala dokaze in kako bistro zastavila tožbo, in seveda od tega, kako se boste vi branili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu