Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  izselitev, osebni predmeti Nujno
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
miha24
PrispevekObjavljeno: Pet 21 Apr, 2017 16:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2011 8:53

Pozdravljeni

V hiši kjer imam stalni naslov vendar ne živim tam (čakam vpis lastninske pravice v zemljiško knjigo da si lahko pridobim stalni naslov tu kjer živim) imam svoje osebne predmete in nekaj pohištva.
danes 21.4 sem dobil sms od lastnika te hiše "priklicujem dovoljene da imaš stvari v moji hiši. do 28.4 iznesi vse stvari iz moje hiše. v hišo lahko vstopiš samo v moji prisotnosti..."

vse v redu in prav, razumem da je človek bolan na živcih in da je skoraj nezmožen na lep način napisati, vendar nastala je težava "v hišo lahko vstopiš samo ob moji prisotnosti" danes sem ga vprašal če lahko pridem pospraviti in dobil sem odgovor da ga ni doma. ker ga dobro poznam sem prepričan da se bo to nadaljevalo do zadnjega dne, torej ga "ne bo doma" do 28.4.

zanima me ali lahko kar tako samovoljo postavi datum do kdaj moram pospraviti stvari in me tako ovirati da ne morem pospraviti svojih stvari iz njegove hiše?

hvala za odgovor
in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 22 Apr, 2017 14:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

S tem, da imate nekje prijavljen stalni naslov ne pridobite NOBENE pravice uporabljati to lokacijo. Vaše razmerje z lastnikom je odvisno od tega, kakšno je vajino pogodbeno razmerje. Če imate npr. najemno pogodbo, vas lahko izseli pod pogoji in v rokih, kot so določeni z najemno pogodbo (če je sklenjena za nedoločen čas), ali pa takoj po poteku najema (če je sklenjena za določen čas). Če lastnika ne veže pogodba (npr. če vam je samo nekoč lahko rekel, da tam živite ali imate stvari), potem lahko kadarkoli zahteva, da se izselite in izpraznite nepremičnino. Sicer vam mora omogočiti, da prostor izpraznite v nekih običajnih rokih, vendar ne morete pričakovati, da se vam bo prilagajal. Upoštevati morate, da če nimate pogodbe, potem je vse, kar smete delati v nepremičnini, odvisno izključno od dobre volje lastnika.
Nazaj na vrh
miha24
PrispevekObjavljeno: Ned 23 Apr, 2017 11:27  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Okt 2011 8:53

hvala za odgovor in pojasnila
vem da se mu moram prilagajati, vendar je že v preteklosti pokazal da rad povzroča težave in sem prepričan da jih bo tudi sedaj.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Sre 26 Apr, 2017 9:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

V enem primeru sem vložil tožbo zaradi vrnitve stvari, kjer je lastnik nagajal.... potem se je dalo takoj zmeniti, prej pa nikakor ne.

Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu