Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Ločitev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Ura
PrispevekObjavljeno: Pet 21 Apr, 2017 19:47  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2017 18:48

Po še ne enem letu poroke, mož želi da se razideva, čeprav sma v zvezi že 13 let. Pravi da je bila poroka napaka, da me nima več tako rad kot bi me moral imeti po vseh teh letih.....
Otrok nimava, živima pri mojih starših, imava 2 sobi...spalnico, ter majhno kuhinjo z dnevno. Kuha in pere večinoma moja mama....Za stroške dajem denar jaz...oba imava službe. Avto vsak svoj....Za opremo teh bivalnih površin sma prispevala oba. ..Sicer več on, jaz pač vsak mesec prispevam stroške, hrana, položnice, kurjava....mojega ni nič...Nič mi zaenkrat ne pripada...
Zanima me kaj lahko zahteva mož ko pride do ločitve....Čeprav on pravi da zaradi njega lahko ostaneva poročena, njega to ne moti....haloooo, kako si pa on to predstavlja? V zadnjih pol leta se je ful spremenil....Drugače ni bilo pri nama enega dneva kregarije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 22 Apr, 2017 14:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

V vajino skupno premoženje spada vse, kar sta pridobila v času trajanja vajine zveze - torej zadnjih 13 let, ne samo odkar sta poročena (prej sta pač bila v zunajzakonski skupnosti) s prihodki od dela. Popolnoma vseeno je, kdo je plačal za kaj - šteje, da sta oba plačala za vsako stvar, ki je bila pridobljena in da sta oba plačevala za stroške itd. Oba avta, oprema stanovanja itd. bo torej spadalo v skupno premoženje. Enako vsi dolgovi, ki so nastali za financiranje skupnega premoženja.

Kakšen delež komu pripada je odvisno od razmerja vajinih plač in dejanskega dela vloženega v skupno življenje (npr. skrb za gospodinjstvo, fizična dela pri opremi stanovanja ...). Domneva se, da je ta delež 1/2 za vsakega, če pa kateri od vaju zatrjuje drugačno razmerje, mora to dokazati.
Nazaj na vrh
Ura
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Apr, 2017 18:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2017 18:48

Kaj sledi če ločitvenih papirjev ne podpišem?
Nazaj na vrh
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Apr, 2017 18:55  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Ura je napisal/a:
Kaj sledi če ločitvenih papirjev ne podpišem?

Ne razumem, kaj mislite z "ločitvenimi papirji".

Razveza se doseže s tožbo pred sodiščem. Če ne date predloga vi, ga lahko da on in v tem primeru ni nič, kar bi vi podpisovali, niti nimate nobene možnosti, da bi preprečili razvezo.

Če mislite na delitev skupnega premoženja, potem lahko to rešite ali s pogodbo ali pa eden ali drugi zahteva ugotovitev in delitev skupnega premoženja pred sodiščem. Če postopek začne on, vaša pasivnost ne bo preprečila postopka, pač pa bo sodišče odločilo na podlagi predloga (kot da se vi s predlogom v celoti strinjate).
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu