Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  vrstni red izvršb
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
bb283
PrispevekObjavljeno: Sob 29 Apr, 2017 8:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sob Jul 2016 12:06

Pozdravljeni. Moj dolžnik je šel v osebni stečaj. Sodišče mu ni odpustilo obveznosti. Zdaj bo osebni stečaj kmalu zaključen. Upnikov nas je več in verjetno bomo vsi vložili ponovne izvršbe. Kaj lahko storim, da bo moja izvršba imela čim boljši vrstni red in bo čim prej na vrsti za izplačevanje? Se lahko vloži izvršba pred pravnomočnostjo sklepa o zaključku osebnega stečaja? Kako je v primeru, če dva ali več upnikov vložijo predlog za izvršbo na sodišče isti dan?

Poleg tega je proti dolžniku vložen obtožni predlog zaradi kaznivega dejanja goljufije. Predlog je vložen že leto in pol, pa se, razen da sem plačala sodno takso, ni premaknilo nič, Ali imajo sodišča kakšen rok, v katerem morajo začeti take postopke?

hvala za vaš odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Sob 29 Apr, 2017 11:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

bb283 je napisal/a:
Pozdravljeni. Moj dolžnik je šel v osebni stečaj. Sodišče mu ni odpustilo obveznosti. Zdaj bo osebni stečaj kmalu zaključen. Upnikov nas je več in verjetno bomo vsi vložili ponovne izvršbe. Kaj lahko storim, da bo moja izvršba imela čim boljši vrstni red in bo čim prej na vrsti za izplačevanje?

Mislim, da ni nobenega recepta. Sklep o izvršbi začne učinkovati šele s pravnomočnostjo, ki je vezana na datum vročitve sklepa; to pa nima povezave z datumom vložitve predloga.

bb283 je napisal/a:
Se lahko vloži izvršba pred pravnomočnostjo sklepa o zaključku osebnega stečaja?

Ne.

bb283 je napisal/a:
Kako je v primeru, če dva ali več upnikov vložijo predlog za izvršbo na sodišče isti dan?

Razvrstijo se po abecedi (po priimkih ali firmah upnikov) in dodelijo sodnikom v reševanje tako da je delo med njih enakomerno razporejeno (če na izvršbah dela samo en sodnik, ta dobi vse zadeve).

bb283 je napisal/a:
Poleg tega je proti dolžniku vložen obtožni predlog zaradi kaznivega dejanja goljufije. Predlog je vložen že leto in pol, pa se, razen da sem plačala sodno takso, ni premaknilo nič, Ali imajo sodišča kakšen rok, v katerem morajo začeti take postopke?

Postopek je že začet. Ni pa nobenih rokov, kdaj mora sodišče izvesti posamezna procesna dejanja.

bb283 je napisal/a:
hvala za vaš odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na: