Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Posedovanje marihuane
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
kk95
PrispevekObjavljeno: Pet 12 Maj, 2017 15:51  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Maj 2017 13:42

Pozdravljeni!

Moj primer je naslednji. Na zabavi na prostem stojim z družbo, nakar do nas pristopi neka oseba in nam ponudi joint (najprej nisem niti dojela da je dejansko joint, mislila sem da gre pač za tobak). Ker sem bila pod vplivom alkohola, se mi je vse skupaj zdelo zabavno in sem ga vzela, čeprav trave sploh ne kadim. Ne mine pol minute ko do mene pristopita dva kriminalista v civilu in me odvlečeta s prizorišča. Pregledala sta mojo torbo in žepe (seveda nista ničesar našla). Napisala sta zapisnik, ki sem ga tudi podpisala (ne vem niti kaj v zapisniku piše, saj sem bila v šoku in pod vplivom alkohola, tako da ga nisem niti prebrala). Povedala sem jima, da nisem niti vedela da gre za travo, v odgovor sem dobila nekaj v smislu "boš to povedala na sodišču" in "drugič pa ne pij pa boš vedela kaj kadiš". Sedaj sploh ne vem kaj pričakovati - denarno kazen? Kakšno sodišče je omenjal kriminalist? Kakšna je sploh kazen za posedovanje trave?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novjoze
PrispevekObjavljeno: Pet 23 Jun, 2017 8:39  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Maj 2014 8:04

Po tvojem opisu sodeč so ti lopovski policaji nastavili past, zato so tako hitro (pravočasno) pristopili k tebi, seveda se pa tega ne da dokazati.

Nisem pravni strokovnjak. Na spletni povezavi http://www.konoplja.org/web/Konoplja/Zakonodaja/Uzivanje%2Bkonoplje.htm piše:

II. Uživanje konoplje

1.Samo uživanje konoplje torej zakonsko ni prepovednao. Ni ne kaznivo dejanje ne prekršek. Vendar je potrebno upoštevati, da ima uporabnik med uživanjem konopljo še vedno v svoji posesti (npr. do polovice pokajen zvitek konoplje). Zato ga lahko doleti sankcija za prekršek nedovoljene posesti manjše količine prepovedanih drog za enkratno uporabo (10.000 do 50.000 tolarjev ali do 5 dni zapora).

Koliko je ta zapis še aktualen, ne vem. Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu