Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  DELITEV PREMOŽNJA
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
valm
PrispevekObjavljeno: Čet 18 Maj, 2017 10:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Apr 2006 14:32

Pozdravljeni,

z izven zakonsko partnerico sva kupila stanovanje na Hrvaškem, lastnika sva oba. Kreditojemalec sem jaz. Ker sva se razšla, me zanima kako lahko pridem do njenega deleža, sodeč da želi svojo polovico obdržati, meni je ne želi prodati in tudi iz stanovanja noče. Kredit še plačujem in ga bom plačeval do konca, saj bi želel nepremičnino obdržati.

Hvala za odgovor in lep dan.

M_L_P
PrispevekObjavljeno: Čet 18 Maj, 2017 23:01  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Partnerka ima pravico do 1/2 premoženja, pridobljenega v času trajanja vajine zveze. Če dokaže večji prispevek k nastanku premoženja, lahko dobi tudi večji delež. Obravnava se vse premoženje, ne samo stanovanje na hrvaškem. Kdo odplačuje kredit ni relevantno (ker ste plačevali kredit, ste pač manj prispevali za skupno življenje oziroma za nastajanje drugega premoženja, tako da je partnerka krila ta "izpad" in zato šteje, da sta kredit odplačevala oba). V premoženje spadata tako aktiva kot pasiva (torej dolgovi skupnega premoženja). V primeru ne v celoti plačanega stanovanja se lahko zgodi bodisi to, da oba partnerja prevzameta delež na stanovanju in preostali kredit, ali pa da gre v skupno premoženje samo odplačani del stanovanja, preostanek pripade tistemu, ki se zaveže odplačati kredit.

Ne morete torej preprečiti, da bi partnerka proti svoji volji ne dobila deleža na stanovanju. Kakšna bo višina tega deleža, je odvisno od zgoraj opisanih okoliščin. Stanovanje bo postalo vajina solast. Kako se bo to potem dejansko razdelilo oziroma ali boste lahko njen delež odkupili pa se bo obravnavalo po hrvaškem pravu. Tega področja žal ne poznam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu