Avtor Sporočilo
<  Izvršilno pravo  ~  Kazenska ovadba zoper izvršitelja
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
unterhunt
PrispevekObjavljeno: Tor 30 Maj, 2017 11:08  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Apr 2011 20:41

Lep pozdrav
Pred dnevi me je obiskal izvršitelj. No sicer mene ni bilo doma, ker sem bil v službi je pa zato bila partnerica in otroci.
Naj povem, da se gre za dolg iz leta 2011. (moja krivda priznam)
No izvršitelj je zahteval plačilo 2211eur njegov pomočnik pa je hitro začel lepiti listke Zarubljeno po stvareh v hiši. Po telefonskem pogovoru z njim sem mu predlagal, da mu partnerica izroči 1000eur gotovine ostalo nakažem v ponedeljek. Naj napiše spisek zarubljenih stvari, ki ostanejo pri meni potem pa v ponedeljek to stornira ko prejme preostali denar.
Vendar je vztrajal pri svojem in naročil kombi za odvoz stvari. Zato je žena odšla na banko in plačala preostali znesek.
Čez 2 uri ko je rubez odšel pripelje poštar odlok sodišča, ki na poziv upnika delno umika izvršbo, saj so spregledali, da sem že leta 2012 plačal del dolga.
In tako je seveda prišlo do preplacila.
Po preverjanju na sodišču so isti sklep dobili tudi v izvršiteljevo pisarno.
Torej ob 8.30 dobijo sklep o delnem umiku, ob 15.00 me pridejo rubit za celoten znesek.
Referentka v pisarni izvršitelja je rekla, da se to pač zgodi.
Zanima me, če lahko vložim kazensko ovadbo zoper izvršitelja ter referentko v pisarni po 216 členu kazenskega zakonika?
Kajti kot izgleda je naklepno izterjal več denarja kot ga bi smel (okrog 760eur) saj je moral vedeti za sklep sodišča.
Hvala za informacije
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
M_L_P
PrispevekObjavljeno: Tor 30 Maj, 2017 13:32  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2007 23:40

Striktno gledano, sklep o delnem umiku učinkuje od njegove pravnmočnosti. Torej ko je bil vročen, še ni imel učinka. Res je trapasto, da vas je rubil več, vendar boste denar tako ali tako dobili nazaj od upnika (če ga zahtevate). Tako da ni videt, v čem je nastala škoda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Izvršilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu