Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Booking.com
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
mehika
PrispevekObjavljeno: Čet 06 Jul, 2017 18:54  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jul 2017 18:33

Rezervirala sem apartma preko bookinga.com in ga v celoti takoj plačala z MC. Pred nakupom sem prebrala pravila in pogoje. Prejela sem potrdilo, da je rezervacija za celotni termin plačana in v primeru, če odpovem v roku do 7.7.2017, dobim vrnjeno 70 %, če odpovem po 7.7. mi kupnine ne vrnejo. Dobila sem tudi kontakt od ponudnika oz. lastnika, ki sem ga takoj po potrditvi rezervacije kontaktirala in tu so se začeli problemi. Lastnik trdi, da cena na booking.com ni bila pravilna, za 50 % znižana in da mi za to plačilo apartmaja ne bo oddal. Jaz sem napisala mail booking in se mi v roku 3 dni nihče ni oglasil. Še enkrat sem prebrala pogoje in v 1. točki pogojev piše, da vsak ponudnik sam odgovarja za točnost, popolnost in pravilnost informacij in cen. Ko sem vzpostavila telefonski kontakt z lastnikom, mi le ta ponuja nastanitev pri sosedu v neklimatiziranem apartmaju, ki sploh ni primerljiv z apartmajem, ki smo ga mi rezervirali in plačali preko booking.com.
Imam vprašanje, kako naj zadevo rešim, da bo pravno vzdržala v primeru tožbe, če mi lastnik apartmaja ne bo želel oddati na dan, ko bom prišla na plačano destinacjo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurek73
PrispevekObjavljeno: Pet 07 Jul, 2017 20:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pet Sep 2009 9:53

Zakaj pa si sploh "takoj" kontaktirala ponudnika?
A je to običajen postopek? Ali se ti je že zdelo nekaj čudnega in (pre)nizka cena?
Nazaj na vrh
RED_line
PrispevekObjavljeno: Sob 08 Jul, 2017 16:06  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

naredi se francoza in pojdi. mora ti dat apartma, če ne bo izgubil možnost oglaševanja
Nazaj na vrh
mehika
PrispevekObjavljeno: Pon 10 Jul, 2017 12:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Jul 2017 18:33

jurek73 je napisal/a:
Zakaj pa si sploh "takoj" kontaktirala ponudnika?
A je to običajen postopek? Ali se ti je že zdelo nekaj čudnega in (pre)nizka cena?
Vedno pred odhodom vzpostavim kontakt z lastnikom, kot je tudi napisano na potrditvi rezervacije. Imela sem nekaj vprašanj v zvezi z krajem in kolesarjenjem v okolici, zato sem tako hitro kontaktirala. O ceni sploh nisem razmišljala, saj sem vendar rezervirala apartma za 2 osebi.
Nazaj na vrh
svetilkar
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 18:15  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 20:03
Kraj: Kranj

Ko jaz rezerviram počitnice na hrvaškem preko spleta jim dam 20-30% cene, toliko kot oni vzamejo zase od ponudnika. Ko pridem do apartmaja dam preostalo ponudniku. Če mi nebi hotel oddati tudi on nebi dobil plačila. Seveda jaz tudi ne apartmaja. Verjetno je komu oddal kateri je plačal bistveno več?
Da kličeš lastnika pred dopustom samo kličeš nesrečo.

Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu