Avtor Sporočilo
<  Civilno pravo  ~  Materialna škoda
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
pernekde
PrispevekObjavljeno: Pet 14 Jul, 2017 5:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Jun 2017 12:13

Pozdravljeni!

V sredo dne 12.7.2017 ko je bilo neurje se mi je zgodila nesreča na parkirišču, kjer je velik reklamni pano padel po mojem avtomobilu in mi ga poškodoval. Zanima me, če lahko v tem primeru zahtevam kakršno koli odškodnino saj mi je nastala materialna škoda. Situacija je pa sledeča. V času službe parkiram avtomobil na parkirišču od ene gostilne, saj se nas več skupaj vozimo v službo. Na parkirišču ne piše, da je parkiranje na lastno odgovornost. Obrnil sem se na lastnika in mi je rekel, da parkirišča nima zavarovanega tako, da bom moral škodo krit iz moje police, ko imam zavarovan avtomobil(lahko, da ima lastnik zavarovano samo me je "napizdil" da nima, kar seveda ne morem vedet).

Zanima, me ce lahko vseeno zahtevam kakšno odškodnino, kljub temu, da bo mi krila skodo moja zavarovalnica kjer imam avto zavarovan. In, če se sploh splača, spuščat v takšno tožbo in kakšno vsoto, bi lahko zahteval. ( samo razliko katero bi zgubil s izgubo bonusa pri zavarovalnici ali v celoti, koliko bo prišlo popravilo). Za odgovor se Vam vnaprej zahvaljujem!

Lep pozdrav![/list]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svetilkar
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 16:24  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 20:03
Kraj: Kranj

Težko bo sedaj kaj dokazovati če niste takrat poklicali policije. Obrnite se na svojo zavarovalnico pri kateri imate zavarovan avto. Škodni dogodek je običajno treba prijaviti v treh dneh.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 18:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Ne gre za vprašanje prijave škode, ampak utemeljenosti zahtevka!

Že v osnovi bi ti zavrnil zahtevek, ker na parkirišču nisi parkiral, da bi koristil storitve gostinca, ampak, da bi tam zastonj parkiral. OZ predpisuje npr. odgovornost gostilničarja in hotelirja za ukradeno garderobo (napisi, da za to oni ne odgovarjajo so sami sebi namen!), vendar je seveda podlaga tej odgovornosti to, da si pri gostilničarju, da bi koristil njegove storitve! Tale mi je malo lovska, da ker tam pač lahko parkiraš, čeprav za to ne plačaš, naj ti gostilničar krije popravilo. Zakaj? Ker si pokvarjen in bi rad na tuj račun zaslužil? No, to ni podlaga utemeljenosti zahtevka.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Civilno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu