Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  Prekinitev najemne pogodbe
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Aurora*
PrispevekObjavljeno: Pet 21 Jul, 2017 16:13  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2011 21:04

Spoštovani gospe in gospodje pravniki,

imam vprašanje v zvezi s prenehanjem najemne pogodbe za matere samohranilke. Situacija se dogaja ta trenutek.

Sem mama, sama s štiriletnikom, na socialni podpori. Za stanovanje, ki ga imam v najemu, sem placala za ta mesec 60 eur premalo najemnine in nisem plačala stroškov za 2 meseca - skupaj 250 eur (vendar imajo moj depozit 350 eur, ki pa bo šel še za julijske stroške 120 eur, ki tečejo zdaj, skupaj konec julija 370 eur dolga za stroške). Nameravam jim dati še 140 eur vendar šele ob izselitvi, več (in prej) ne bom imela (za 60 eur najemnine in razbito stensko luč vredno 20 eur). Ne bi se rada izselila pred 5.8.

Zanima me kako bodo postopali. Ali bo šlo za takojšnjo izselitev (z otrokom) iz krivdnih razlogov ali imam odpovedni rok?

Citiram najemno pogodbo:
Najemodajalka lahko odpove najemno pogodbo iz krivdnih razlogov in zahteva takojšnjo izpraznitev stanovanja, ne glede na pogodbene določbe o trajanju najemnega razmerja ter ne glede na pogodbeno določene odpovednega roke v naslednjih primerih:
-
-
- če najemnica ne plača najemnine in stroškov, ki se plačujejo poleg najemnine, v rokih, ki jih določa ta najemna pogodba;
-
-
Pri odpovedi iz krivdnih razlogov mora najemodajalka pisno opomniti najemnico in v opominu navesti kršitev in način odprave odpovednega razloga ter 15 dnevni rok za odpravo odpovednega razloga.
Konec citata.

Torej, katera od možnosti je po zakonu:
1. Me lahko takoj prosi, da zapustim stanovanje
2. Mi bo dala 15 dni za izselitev
3. Me ne more vreči na cesto, ker sem mama samohranilka
4. Me ne more vreči ven do 14.8.2017, ko se izteče najemna pogodba?

Prosim za odgovor, sem malo prestrašena, ker nimam še drugega bivališča.Smile
Hvala v naprej. Lp

P s.: Stroške sem prej placevala do 30.naslednjega meseca za prejšnji mesec (torej 30.6.za maj in 30.7.za junij itd.). Najemnino pa do 15.v mesecu za tekoči mesec (samo sem dala le 290 eur in ne 350 eur ta mesec)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu