Avtor Sporočilo
<  Kazensko pravo  ~  Odvzem vozniškega po odvzemu krvi brez rezultatov
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Snip84
PrispevekObjavljeno: Pon 24 Jul, 2017 14:17  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Jul 2017 14:07

Lp,

Napihal sem 0,62 mg/l izdihanega zraka, na kar sem zavrnil rezultat in zahteval odvzem krvi na moje stroške. Po odvzemu krvi in urina sem še opravil psihofizični test, kjer je zdravnik obkrožil "rahlo vinjen". Policaji so mi odvzeli vozniško na licu mesta (brez rezultatov, ker jih je seveda treba prvo poslat v LJ!). Ali je to pravilno ali ne? Ker sem poklicni šofer, mi to trenutno pomeni izpad dohodka, ker nemoram vozit. V primeru da policaj ni ravnal pravilno, ali se lahko kakorkoli pritožim in čim prej dobim stvar? Ker sem pred testom spal 7 ur in pred tem popil npr. 3-4 piva se mi je zdel rezultat enostavno previsok, zato sem se odločil za odvzem krvi. Počutil sem se tudi precej treznega. Policaj sam ni vedel kaj naj naredi in je klicaril šefe...nato so se pač odločli mi zasečt vozniško do sodnega procesa...Problem imam samo s tem da trenutno nimam vozniške in prvi termin za zdr.pregled je komaj čez 2 tedna. Da nato lahko vložim prošnjo pri sodišču za začasno vrnitev. Tega pa nevem če bo delodajalec odobraval...hvala za odgovore in morebitno pomoč!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RED_line
PrispevekObjavljeno: Čet 27 Jul, 2017 13:16  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Feb 2012 18:30

pritoži se na postopek policistov. obup kaj delajo
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 13:41  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

Snip84 je napisal/a:
Lp,

Počutil sem se tudi precej treznega.

Hej.

Če prav razumem, si napihal, nato pa si zavrnil rezultat in zahteval preizkus z odvzemom krvi. To je tvoja pravica, tudi čisto možno je, da bo rezultat nižji... Ampak to kar ne razumem čisto, če te prav razumem je, da protiviš proti začasnemu odvzemu vozniške. A prav razumem? S tako laik-pravno-logiko, da ker si pač zavrnil rezultat s pihanjem, ga po laik-pravni-logiki torej ni. Ker v tem primeru se pa kar motiš. Kajti to bi pomenilo, da bi VSAK, pijan kot akasa, napihal, ampak rekel: "Mnja, hmjjj, jest pa tega rzultata, hik, ne priznavam, hik." In policaji bi ti, po laik-pravni-logiki morali pustiti vozniško in nadaljevanje vožnje. Če sem te prav razumel in je to korekten opis tvojega videnja zadeve: a si resen?

Predstavljaj si, da ti mamo/očeta/hči/brata povozi N.N. Ki ga je policija pred tem ustavila, je napihal, ampak HA! on je izvedel TRIK po laik-pravni-logiki in rekel, da zahteva odvzem krvi. In pol mu niso mogli nič.

Če sem te zmotno povzel, prosim, razloži kako dejansko vidiš zadevo.
Nazaj na vrh
fan2
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 13:58  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Ja, jih je že precej jokalo, ki so zastavili službo na račun pijančevanja.

PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 17:30  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 20:03
Kraj: Kranj

Sem mislil da ko napihaš je prepozno zahtevat alkotest v krvi. Ugovarjal bi lahko le na delovanje alkotesta. Test v krvi pa lahko zahtevaš le pred tem ko napihaš? Mogoče se motim.

Ampak sem pa zelo prepričan, da ko zahtevaš alkotest v krvi, te policaji na licu mesta strpajo v policijski avto do najbližjega zdravstvenega doma kjer ti vzamejo kri in izvid je v dokaj kratkem času. Do izvida krvi (če nisi pihal) pa se smatra da si pijan kot axa oz. velja rezultat alkotesta v izdihanem zraku.

če odkloniš vse alkoteste se pa šteje da si napihal max.
Nazaj na vrh
forumuser28
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 19:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Sre Jun 2012 0:49

svetilkar je napisal/a:
Sem mislil da ko napihaš je prepozno zahtevat alkotest v krvi. Ugovarjal bi lahko le na delovanje alkotesta. Test v krvi pa lahko zahtevaš le pred tem ko napihaš? Mogoče se motim.

Ampak sem pa zelo prepričan, da ko zahtevaš alkotest v krvi, te policaji na licu mesta strpajo v policijski avto do najbližjega zdravstvenega doma kjer ti vzamejo kri in izvid je v dokaj kratkem času. Do izvida krvi (če nisi pihal) pa se smatra da si pijan kot axa oz. velja rezultat alkotesta v izdihanem zraku.

če odkloniš vse alkoteste se pa šteje da si napihal max.

Motiš se, da moraš takoj zahtevati odvzem krvi. Npr. ti si ziher, da si trezen 0.0. Pihneš: pokaže xx. Ti rečeš: to ni res, gremo dat kri! Dejansko stvar ni tako zelo redka: na ISM ti povejo, da se občasno pa zgodi, da človek ni bil pijan (od alkohola), ampak je cel dan lakiral parket. Ker je zdravnikom znano, da se ta lak v telesu razkraja kot alkohol. No, kromatografija razkrije ali je bil lak ali alko.

Po alkotestu - pihanje lahko odkloniš rezultat. V tem primeru ti je odrejen odvzem krvi. Drži pa, da zavrnitev pihanja ali rezultata pihanja pomeni zakonsko domnevo, da si bil pijan kot axa i.e. max točke in odvzem vozniške.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Kazensko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu