Avtor Sporočilo
<  Delovno pravo  ~  A je možna odpoved podpisane pogodbe pred nastopom dela?
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
aleskom
PrispevekObjavljeno: Pon 07 Avg, 2017 23:25  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Avg 2013 20:53

Pozdravljeni.

Trenutno sem brez službe in se pridno prijavljam na razne razpise. Danes so me obvestili, da sem bila izbrana na delovno mesto s 50% delovnim časom in da moram v roku nekaj dni priti podpisat pogodo. Ker sem prišla v 2. krog razgovorov še pri enem delodajalcu, kjer pa je govora o 100% zaposlitvi, me zdaj zanima, kaj lahko naredim v primeru, da podpišem pogodbo pri prvem delodajalcu (nastop dela šele čez en mesec), potem pa bom slučajno izbrana še pri drugem pred nastopom dela. Seveda dajem prednost 100% zaposlitvi, ampak ne vem, kakšne so moje možnosti v primeru, da sem s prvim delodajalcem že podpisala pogodbo, ampak do nastopa dela še ni prišlo. A v tem primeru tudi velja odpovedni rok? Ali naj rajši ne podpišem pogodbe? Ampak potem se lahko zgodi, da ostanem brez vsega...

Lepo prosim za pomoč.

Hvala lepa,

Sara
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
svetilkar
PrispevekObjavljeno: Pet 11 Avg, 2017 17:53  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Pon Apr 2011 20:03
Kraj: Kranj

Tukaj velja pregovor bolje vrabec v roki kot golob na strehi.

Predno podpišete pogodbo jo dobro preberite. Za delovne pogodbe s skrajšanim delovnim časom za določen čas običajno ni odpovednega roka. Kar pomeni da nek dan prinesete odpoved in naslednji dan vas tam več ni. Seveda se lahko zgodi da odpovedi delodajalec ne sprejme ali se celo pretvarja da odpovedi z vaše strani ni dobil. (Vse je odvisno kakšno podjetje je in kako ravna z delavci) Zato velja (pri slabih podjetjih) poslati zup pismo z odpovedjo pogodbe. Običajno podjetje pismo takoj odprejo. A pri zup pismu lahko čakajo 15 dni. Potem se šteje da so odpoved dobili četudi pisma niso odprli.

Če pa imate v delovni pogodbi odpovedni rok ali celo konkurenčno klavzulo, potem pa je to problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Delovno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu