Avtor Sporočilo
<  Stvarno pravo  ~  prevzeta - "ukradena" klet
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
samsung19
PrispevekObjavljeno: Čet 07 Sep, 2017 21:14  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Sep 2017 21:06

Pozdravljeni!
Sosed je zasedel moje kletne prostore za katere sem ugotovil šele pred kratkim jaz pa imam njegovo klet. Seveda je moja večja, vpisana v ZK, tudi na geodetski upravi zavedena pod mojo številko stanovanja, se pravi imam vse papirje da je moja. Kako ukrepati? Ali lahko enostavno vdrem in zamenjam ključavnico ter njegove stvari ven znosim in vse lepo posnamem kot dokaz, da nisem nič uničil? Ali lahko v tem primeru upravnik reši zadevo in kako? Ali pa je rešitev samo sodišče? Ali se lahko on "zgovarja" na priposestvovalni zakon, če pa je vse moje po papirjih?
Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hisamiha
PrispevekObjavljeno: Pet 08 Sep, 2017 6:38  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Ned Jan 2016 10:08

samsung19 je napisal/a:
Pozdravljeni!
Sosed je zasedel moje kletne prostore za katere sem ugotovil šele pred kratkim jaz pa imam njegovo klet. Seveda je moja večja, vpisana v ZK, tudi na geodetski upravi zavedena pod mojo številko stanovanja, se pravi imam vse papirje da je moja. Kako ukrepati? Ali lahko enostavno vdrem in zamenjam ključavnico ter njegove stvari ven znosim in vse lepo posnamem kot dokaz, da nisem nič uničil? Ali lahko v tem primeru upravnik reši zadevo in kako? Ali pa je rešitev samo sodišče? Ali se lahko on "zgovarja" na priposestvovalni zakon, če pa je vse moje po papirjih?
Hvala!

Verjetno veš kdo je tvoj sosed. Lepo ga obvestiš o tej napaki in skupaj se bosta dogovorila za prestavitev inventarja iz ene v drugo klet. Preprosto
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Stvarno pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu