Avtor Sporočilo
<  Družinsko pravo  ~  Ločitev
Objavi novo temo   Odgovori na to temo
Casper
PrispevekObjavljeno: Tor 12 Sep, 2017 9:20  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2017 9:07

Pozdravljeni,

z možem sva poročena 17 let. Imava skupno hišo, katere sem polovična lastnica tudi jaz. Sama sem trenutno brez službe. Imava tri otroke (17,13,11). Na hišo je hipoteka. Kredit je potrebno odplačevati še 20 let. V tem času hiše ne morava prodati brez vednosti banke. Tudi če bi jo, ne bi bilo za dva stanovanja, poleg tega pa se bojim, če bi hišo prodali, da bi mož delal samomor ali pa dejansko vse uničil. Tega pa ne želim imeti na vesti. Sama v tej hiši ne bi želela več bivati, socialnega stanovanja ne bi dobila, ker sem lastnica hiše. Rada bi se pa ločila. Mož bo "znorel", grozil mi je že da bo vse vrgel v zrak, hišo. Za nas mu vseeno. Ampak jaz je ne želim. Rada bi se odselila, in mojo polovico prepisala otrokom. S tem je seveda spet povezanih en kup stroškov. Denarja nimamo, živimo iz meseca v mesec. In rada bi šla. Je sploh kakšna opcija. Poleg tega ne bi šlo za sporazumno ločitev. Kaj se da narediti? Mi lahko svetujete? Če hišo prepišem na otroke, sem upravičena do socialnega stanovanja?
Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fan2
PrispevekObjavljeno: Tor 12 Sep, 2017 10:42  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Čet Apr 2006 17:45

Najprej se odseli v normalno okolje, kjer se bodo stvari v glavi postavile na pravo mesto.
Na prvem mestu si ti, otroci, na zadnjem je mož.

PrispevekObjavljeno: Tor 12 Sep, 2017 11:37  Odgovori s citatom

Pridružen/-a: Tor Sep 2017 9:07

fan2 je napisal/a:
Najprej se odseli v normalno okolje, kjer se bodo stvari v glavi postavile na pravo mesto.
Na prvem mestu si ti, otroci, na zadnjem je mož.

Vem to bi želela. Ampak brez zaposlitve. Stara 38. Oče umrl, doma nimam, mama živi pri meni (na račun tega tudi poslušam) in dejansko nimam kam iti. Še to da moja mama seveda ne želi da se ločim. Vseeno ima pri meni streho nad glavo. In pravi naj potrpim. Jaz pa imam dovolj tega. Ne bom celo življenje živela tako. Sem raje sama.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas

Poglej naslednjo temo
Poglej prejšnjo temo
Stran 1 od 1
pravniki.info Seznam forumov  ~  Družinsko pravo

Objavi novo temo   Odgovori na to temo

Pojdi na:  

Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu